Z370 anakartlara 8 çekirdekli işlemciler amacıyla mantinota hazırlığı

Z370 anakartlara 8 çekirdekli işlemciler amacıyla mantinota hazırlığı

 

Intel’in Coffee Lake-S kod ünlü işlemcilerinin Z370 yongasetli anakartlarda kullanılıp kullanılmayacağı tıpkısı süredir tartışılıyordu. Görünüşe göre anakart üreticilerinin sonuç günlerde yayınladığı güncellemeler bu durumu netleştirmişe benziyor.

Anakart piyasasının çoğu balaban oyuncusunun Z370 çipsetli modelleri üzere bu ay süresince yayınladığı BIOS daha akıllıcasına tabirle UEFI sistem güncellemelerinde minör başarım artışlarının ve Intel Management Engine’e dayalı değişikliklerin yanı sıra 8. çocuk işlemci desteği ibaresi dikkatlerden kaçmadı.

Eskimemiş işlemcilerin basamak sesleri

300 serisi yongasetlerinin gelişigüzel sunulduğu Coffee Lake işlemci ailesinin uzunca bire bir süredir raflarda düz aldığı ve çağ olarak sunu mail işlemci Core i7-8086’nın üstelik depar yapalı 1 kamer olduğu göz önünde bulundurulduğunda kullanılmamış işlemci desteği ifadesinin Coffee Lake-S’e işaret ettiği sonucu berenarı lojik ayrımsız dalgalı kendisine görünüyor.

 
 
 
Antrparantez Bkz.PC satışları 6 yılın peşi sıra yükselişe geçti
 
Tabi ahenkli anakart noktasında dileyen kullanıcılar Z390 çipsetli çözümler satın alarak da yeni işlemcileri kullanabilir ancak Z390 çipsetinin dişe dokunur yenilikler içermediğini belirtelim.

Eskimemiş işlemci ailesinin yine halihazırdaki Coffee Lake işlemci ailesiyle benzeri mimariyi paylaşması beklenirken, Intel’in bu hamlesi AMD’nin 8 çekirdekli Ryzen işlemcilerine alın pazardaki boşluğu haşiv şeklinde değerlendiriliyor. Serencam kendisine tesisat severlerin heyecanla beklediği kullanılmamış yongaların bu yılın sonları kabil piyasada olacağını belirterek sözlerimizi noktalayalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM