Yürütme Takibi E-Devlet’te Sorgulanacak!

Yürütme Takibi E-Devlet’te Sorgulanacak!

E-Fehamet kapsamı altında birçok işlemlerinizi gerçekleştirmeniz akıbet zamanlarda gibi. E-Büyüklük bu özelliklerine bire bir yenisini elan ekledi. E-Azamet üzerinden “icra dosyası sorgulama” sebebiyle vatandaşlar daha çok haklarında yürütme dosyasının olup olmadığını öğrenebilecekler.

Milyonlarca kişinin hayatını kolaylaştıran E-Ululuk, birçok sevlet kurumu ve hür teşebbüs ile beraber yaptığı teşrikimesai sayesinde hep hizmetleri bünyesine eklemeye devam ediyor. Izzet hizmetlerinin vatandaşa sunma mahdut ve yer canlı yoldan kaliteli, acul ve inanılır hizmet sunması üzere E-Oran uygulamasına Adalet Bakanlığı Veri Işlem Başkanlığı (UYAP) hizmetleri kapsamında “icra dosyası sorgulama” hizmeti sunulacak.

Icra dosyası sorgulama uygulaması sebebiyle, vatandaşlar haklarında başlatılmış olan bir yürütme takibi varsa, bu bilgiye aceleten e-mehabet kapısı üzerinden erişim sağlayabilecek ayrıca bulunan yürütme dosyalarının numarasını öğrenebilecekler.

e-mehabet üzerinden yürütme sorgulaması elbet yapılır?

e-Devlet’te Adalet Bakanlığı’nın “Icra Dosyası Sorgulama” başlığı altında açılan bakım ile hakkınızda yürütme dosyası davası olup olmadığının sorgulaması yapılabiliyor. e-Çap üzerinden icra dosyası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için e-Kerem şifrenizin olması gerekiyor. e-Izzet şifreniz yoksa bu hizmetten ve başka hizmetlerden faydalanabilmek üzere arz mümasil PTT şubesinden şifrenizi alabilirsiniz.

e-Oran şifresi olan vatandaşlar, e-Oran’in resmi internet sitesine T.C. Etiket numaraları ve e-Azamet şifreleri ile antre yaptıkran sonradan arama butonuna “Yürütme Dosyası Sorgulama” yazdıktan sonra hizmeti görebilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM