YouTube’tan yeni denetleme araçları

YouTube’tan yeni denetleme araçları

YouTube, bu sene Mayıs ayında Google I/O geliştirici konferansı esnasında duyurulan dijital devin Dijital Sağlık araçlarını edinen birincil Google ürünü olmuştu. Bu araçların arasında bildirim yönetimi ve mola hatırlatıcıları bulunuyor.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

Google, artık YouTube ile dolan hayatınızı harcayamayacağınızdan belli elde etmek için video akıntı platformuna “izlenen süre” profili ekleyerek kullanıcıların sağlığı için iyi bir adım daha atıyor.

Google, bir blog yayını yoluyla duyurduğu nitelik ile, “izlenen vakit” istatistiklerinin size “YouTube’da geçirilen zamanın daha iyi anlaşılmasını” sağlayacağını ve “YouTube’un hayatınıza en iyi şekilde düzen sağlamanız konusunda bilinçli kararlar verebileceğinizi” söylüyor.

“İzlenen vakit” istatistikleri bugün kullanıma sunuluyor ve kullanıcı hesabı menüsü altında yer alacaklar.

Her gün (jurnal sıradan) “başarısızlık derlemeleri” maratonlarında hayatınızın ne kadarını harcayacağınızın yanı sıra YouTube üstünde – YouTube Music ve YouTube TV de dahil olmak üzere – ne kadar zaman harcadığınıza ilişkin istatistikleri bugün, bir önceki gün ve geride kalan yedi gün.

Ama, bu istatistikler kullanıcı izleme geçmişine dayanıyor olduğu için, geçmişinizi uyumlu olarak temizliyorsanız doğru data elde edemeyebilirsiniz. Ayrıca, istatistiklerin çevrimdışıyken izlenen YouTube videolarını nasıl hesaba katacağı da açık değil. Bunun yanı sıra, birdenbire pozitif hesabı olan kullanıcıların büyük muhtemelen izlenen zaman profillerini gözden geçirmek için esas Google hesaplarına antre yapmaları gerekebilir.

Google bu bilgileri kayda değer gördüğü için, “izlenen zaman” profili “YouTube zamanınızı idare etmek için Araçlar” aşağıda keskin bir şekilde görüntülenecek. Bu bölmede hem bildirim izleme ve hatırlatma ayarları da bulunur.

Bu araçlar ile YouTube’da uzun süreli video izlemelerinden kaçınmak için harcamak istediğiniz maksimum süreye ve mola sürelerine karar verebiliyor ve de istediğiniz zamanda tüm YouTube özetlerinizi taşıyan tek bir bildirim almayı seçim edebiliyorsunuz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM