YouTube Chrome kullanmadan nasıl hızlandırılır?

YouTube Chrome kullanmadan nasıl hızlandırılır?

Video paylaşım platformunun Chrome dışında yavaş çalışması konusunda izah etme yapan Mozilla program yöneticisi Chris Peterson, suçlunun kullandığınız internet tarayıcı olmadığını ifade ediyor. Artık böylece kullanılmayan ve yalnızca Chrome içerisinde bulunan shadow API bu yavaşlamanın baş kahramanı durumunda.

Şirketin bu tercihle internet servislerinin yalnızca Chrome ile çalışmasını veya daha iyi çalışmasını hedeflediği düşünülüyor. Hatta Google Meet, Allo, YouTube TV, Google Earth ve YouTube Studio Beta gibi servislerin tamamının geçmişte Microsoft Edge’te engellediğini hatırlatalım. Keza Google Meet, Google Earth ve YouTube TV Mozilla Firefox ile de kullanılamıyor.

Chrome dışı internet tarayıcılarda YouTube hala çalışsa da sayfa bileşenlerinin yüklenmesi süre alıyor. Bu koşul kullanıcılara internet bağlantısının yavaş olduğunu ya da tarayıcısının kilitlendiğini düşündürebiliyor.

Chrome 68 çıktı! Derhal indirin!

Google Chrome 68 güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Yeni sürüm özellikle hala HTTPS protokolü kullanmamaya başlamamış olan web sitelerini yakından ilgilendiriyor. İşte ayrıntı.

“Ben Firefox, Edge ya da Safari kullanıcısıyım ne yapmalıyım?” diyorsanız işte size öneriler:

– Firefox kullanıcıları doğrudan YouTube Classic adlı uzantıyı yükleyerek performans sorununu ortadan kaldırabilir.

– Edge kullanıcıları ise Microsoft Mağaza üzerinden Tampermonkey yükleyip sonradan da bu kullanıcı komut dosyasını yükleyerek platformu alışılmış mod ile çalışmaya zorlayabilirler.

– Safari kullanıcıları için de yine Tampermonkey çözümü öne çıkıyor. Yazılımı buradan indirip kurduktan sonra bu kullanıcı komut dosyasını yükleyerek daha iyi bir YouTube deneyimi yaşayabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM