Yavru kabil fotoğraf çizen almaç

Yavru kabil fotoğraf çizen almaç

Benzeri kameranın anne amacı, gerçeğe oldukça andıran görüntüler kaydetmektir, anacak Ahır Macnish öz geliştirdiği kamera ile bunun tamam tersini gerçekleştiriyor. Draw This adındaki bu kamera, tıpkısı ilkokul projesi üzere sâdır kartondan oyuncak benzeri kameraya benziyor, fakat ortamında bulunan asap zıkkım sayesinde çektiği fotoğrafları birer bala çizimine çeviriyor.

Macnish, Google’n “Quick, Draw!” oyunundan ödünç aldığı milyonlarca çizimi kullanan ve köken fotoğrafları anif çizimlere çeviren bire bir hep geliştirdi. Raspberry Pi tabanlı müşteri, çekilen fotoğrafın içeriğini sentetik zeka ile algılıyor ve tıpkı yavru tarafından çizik üzere zahirî akıllıca çizimleri, fotoğrafın içeriği ile değiştiriyor.

Bu ışık makinesi üzere “ufak tıpkısı bala ressam simülasyonu” denilebilir. Töz fotoğrafın neye benzediğini sanmak imkansız ve tıpkı aynı çocuğun çizim yorumunu anlamaya işlemek kabilinden, yapay zekanın dahi neye bakarak eşleştirme yaptığını kestirmeye işlemek oldukça düzenli görünüyor.

Esbak HaberSosyal Medya Vergisi Soy Oldu! Ahir HaberNesli Tehlikede Olan Hayvanat üzere ‘Facebook’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM