Windows 10’a yapay zeka çözümü!

Windows 10’a yapay zeka çözümü!

Windows Update Akıllanıyor

Windows 10 ile kullanıcıların hayatına giren şeylerden olur ya de en önemlisi, zamansız bir şekilde başlayıp işleri yarıda bıraktıran asap bozucu güncellemeler oldu. Fakat Microsoft, iyi haberi sonunda verdi: Artık bilgisayarınız sizin ona ne süre ihtiyacınız olacağını kestirerek güncellemeleri azıcık daha erteleyebilecek.

Ücretsiz hosting: Bir aylık bedava hosting fırsatını yakalayın!

Microsoft, Windows 10 ile güncellemelere büyük bir tartı vermeye başladı. Hatta bunda öyle ileri gitti fakat, Windows Update’i kapatmanız bile aylık güncellemeleri almanıza ve bilgisayarınızın gün ortasında da olsa baştan başlatılmasına mani olmuyor. Bu ise kullanıcıların büyük tepkisini topluyor.

Microsoft, geçtiğimiz sene Creators Update ile kullanıcılara bilgisayarlarının baştan başlatma saatleri üzerinde ayarlama yapmalarına imkan vermişti. Ancak Windows’un otomatik güncelleme yükleme ve kullanıcı aktivitesi olmadığı herhangi bir zamanda bilgisayarı her tarafta başlatma huyu yerli uygun duruyor.

Şimdiki sistemde Windows, fareye veya klavyeye dokunmadığınız süre sizin bilgisayardan uzakta olduğunuzu düşünerek güncellemeler için bilgisayarınızı her yerde başlatabiliyordu. Ancak bu, sizin bilgisayarınızın başına her yerde ne vakit geçeceğinizi hesaba katmadığı için bir takım büyük aksaklıklar doğurabiliyor.

Yeni sistemde Windows cihaz öğrenme sistemi tamamen bu iki durumu birbirinden ayırt etmeye özen gösterecek ve kullanıcının bilgisayarının başına yakın zamanda döneceği düşünülürse, güncellemeler derhal başlatılmayacak. Bu da sizin elinizde kahve bardağı ile bilgisayar başına döndüğünüz vakit karşınızda güncelleme ekranını gördüğünüz senaryoların geçmişte kalacağı anlamına geliyor. Microsoft, yeni modelin testlerden galibiyet ile geçtiğini ve yeni sistemin kullanıcı geri bildirimine dayanarak daha da geliştirilebileceğini de belirtiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM