Wildbook: Hayvanat için Facebook

Wildbook: Hayvanat için Facebook

Facebook, dünyanın dört bir beraberinde insanları birbirlerine bağlayan devasa aynı sosyal medya platformu. Facebook içinde natürel ve vahşi yaşamı korumayı hedefleyen bir nice kol olsa bile, mecmu mihrak noktası nesli tükenmek amacıyla olan hayvanları destek olmak olan tıpkısı sosyal iletişim araçları platformu değil. Aha burada sahneye Wildbook çıkıyor.

Wildbook, kar amacı gütmeyen Wild Me ünlü kadro yoluyla kurulan bire bir platform. Kullanıcılar bu kent üzerinden doğal ve yabani dirim uzmanları, öğrencileri ve gönüllü çalışanlar ile iletişim kurabiliyor ve vahşi hayvanların fotoğraflarını paylaşarak araştırma ve değerlendirme yapabiliyor.

Kullanıcıların yükledikleri fotoğraflar dışında kucak ayrıca açıkça cins kodlu tıpkı bileşimli zeka kullanarak Flickr ve ayrıca YouTube’dan toplanan efsanevi fotoğraf ve görüntülerini araştırıyor.

Wildbook bu sayede tamam namına ayrımsız hayvanın farklı görüntülerini bulabiliyor ve onlara benibeşer vererek araştırmacıların spesifik hayvanların sağlıkları konusunda çokça elan tafsilatlı verilere erişmesini sağlıyor.

İnsanlığın doğaya verdiği zarar yüzünden hergün nesli tükenme tehlikesine giren ve üste tamamen nesli tükenen canlıların sayısını düşünürsek, Wildbook üzere benzeri girişimin varlığı ve gösterdiği ceht, doğayı sevenleri mutlu edecektir.

Eski HaberYapay Zekalı Almaç Yavru Çizimleri Yapıyor  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM