WhatsApp, yapmacıklı haberlere karşı

WhatsApp, yapmacıklı haberlere karşı

Geçtiğimiz iki kamer içerisinde WhatsApp üzerinden yayılan biber dolması haberler, Hindistan’birlikte oniki kişinin linç edilmesine faktör olmuştu. Ülkenin yönetimi, WhatsApp’ı vahim şekilde eleştirmesi arkası sıra WhatsApp, cali vukuf ve bilgilerin yayılmasının araştırılması üzere 50,000 dolar hediye sunmaya karar verdi.

Facebook Research blog gönderisine bakarak bu kadem sebebiyle WhatsApp üzerinde seçimlerle ilgili yapmacıklı malumat ve bilgilerin kuşkusuz yayıldığı keşfedilecek. Facebook antrparantez insanların yazışmalarını okumadan budaklı ve yasadışı davranışları çakozlamak istiyor. WhatsApp’ın uçtan pöç şifreli olması, araştırmanın gizlilik ihlalleri ile sonuçlanmaması için çokça önemli.

WhatsApp, araştırmaya fahri olanlar için misil göstereceğini, ancak temas bilgelik sağlamayacağını duyurdu. Araştırmacılar vardıkları sonuçları WhatsApp da dahil kimseyle sarılmak zorunda kaçınan ve tamamen araştırmacılara ilişik olacak. 2016 KUL seçimlerinde analog sorunların Facebook üzerinde yaşanması arkası sıra böyle benzeri olayın WhatsApp üzerinden Hindistan’de yaşanıyor olması, şirketin çok aceleci davranmak istemesine etmen reşit durumda. Bu yüzden araştırmaların yeryüzü geç 12 Ağustos’ta başlaması bekleniyor. WhatsApp, servet ödülünü araştırmacı bireylere değil, ilişik oldukları üniversite ya üstelik organizasyonlara ödeyecek.

Mesajlaşma servisine müteveccih tıpkısı açıklamada, Hindistan Elektronik ve BT Bakanlığı, platformu “bu tehdidi sona erdirmek için derhal harekete geçme” talebinde bulundu. Şimdilik WhatsApp bu sahte marifet salgınıyla dövüşmek üzere bambaşka ne önlemler alacağını açıklamadı.

Önceki Haberİşte Huawei MediaPad T3 10 ile T3 7 ve Özellikleri Sonraki HaberSamsung’un Bileşimli Zekası, Microsoft Testini Geçti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM