VMware Fusion 7 ve VMware Fusion 7 Pro

VMware Fusion 7 ve VMware Fusion 7 Pro

VMware Fusion 7 ve VMware Fusion 7 Pro ile Mac üzerinde en enerjik Windows deneyimi

VMware, son kullanıcılar ve profesyonel Mac kullanıcıları için en gelişmiş sanallaştırma yazılımlarını tanıttı.

Gartner kadar yapılan bir araştırma, dünya üzerindeki işletim sistemlerinin yüzde 95’deri fazlasının Windows olduğunu ve öyle çok kullanıcı Mac kullanmaya başladıktan sonra da Windows uygulamaları ile ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, en son Mac donanımı ve işletim sistemi üstünde en iyi Windows deneyimini yaşatmak için geliştirilmiş VMware Fusion 7 ve ileri düzey meslek kullanıcıları, geliştiriciler ve Mac’ler için en gelişmiş özelliklere sahip VMware Fusion 7 Pro’yu tanıttı. Fusion 7 ve Fusion 7 Pro, kullanıcıların Windows işletim sistemine sahip Mac dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara geçişlerinde işletim sistemleri arasında köprü kurulmasına tezgâhtar olacak dinç birer tamamlayıcı olarak uyarı çekiyor.

VMware Fusion 7

VMware Fusion 7, Mac üstünde sistemi bitmiş başlatmadan Windows uygulamalarını çalıştıran en kolay, en çabuk ve en güvenilir yol. Kritik Windows uygulamalarını kullanmaya sürdürmek isteyenlere, yeni başlayanlara ve daha önce de Mac kullananlara nasihat ediliyor. Güncellemeler şunları içeriyor:

· OS X Yosemite desteği: Fusion 7, pencerelerdeki güya şeffaflık, araç çubuğunu bitmiş sıralamak ve basitleştirilmiş Dock ikonu gibi Yosemite’nin kilit tasarım işaretlerini kullanmaya devam ederek sanal alet yönetimine daha pozitif boyut katıyor. Keza işletim sistemleri üzerinde yerinde bir tecrübe yaşatan Yosemite’nin denetim özelliklerini de güçlendiriyor.
· Dinç sanal makineler ve grafikler: En çok kaynak istek eden uygulamaları çalıştırabilmek için 16 vCPU, 8 TB sanal diskler ve 64 GB’a kadar hafızaya sahip sanal makineler oluşturulabiliyor. Grafik-yoğun uygulamalara, her sanal makine başına 2 GB’a dek video hafızası ayırarak ilave yardım verilebiliyor.
· En son Mac’ler için yardım: En son Intel Core i5, i7 ve Xeon 5 işlemcileri için en yerinde ışık halkası getirilen Fusion 7; multimedya, şifreleme, parola çözme ve öteki ağır performans testleri gibi CPU ağırlıklı operasyonlarda yüzde 43’lük bir gelişme sağlıyor. Mac’in hafızasını, SSD performansını ve gövdenin içindeki gücünü artıran Fusion 7, kullanıcıların Windows uygulamalarını doğala yakın performansla çalıştırmalarını sağlıyor.
· Çoğalan faaliyet: Fusion 7, Mac’lerdeki enerji ihtiyacını düşürerek yük edildikten sonra kullanıcıların daha uzun zaman çalışmalarına takviye ediyor. App Nap desteğindeki gelişmeler ve Idle Wake Up’taki düşüşler, Mac’in bataryasından meydana çıkan gücün her watt’ının olabildiğince etkin şekilde kullanılmasına olanak veriyor. Fusion 7, Fusion 6 ile karşılaştırıldığında yüzde 42’ye varan oranda daha az enerji kullanıyor.
· Retina görüntüleme optimizasyonu: Retina görüntüleme optimizasyonuna sahip Windows, kullanıcıların Windows uygulamalarının düzenli ve detaylı deneyimlemelerini sağlıyor. Eğer bir Mac dahili olarak retina görüntülemesine sahipse veya dıştan bağlandıysa, Fusion 7 kullanıcıların retina görüntülemeli olarak da Windows’u kullanırken hatasız bir deneyim yaşamalarını sağlıyor.
VMware Fusion 7 Pro

Windows uygulamalarını Mac üstünde makineyi yeniden başlatmaya gereksinim duymadan çalıştırmak isteyen teknik profesyoneller için tasarlanan VMware Fusion 7 Pro, kuvvetli özellikleriyle Mac üzerindeki sanallaşmayı bir üstteki seviyeye taşıyor. İleri düzey kullanıcılar, geliştiriciler ve IT yöneticileri; Fusion Pro’ya yüksek performansı, güvenilirliği ve Mac üstünde Windows çalıştıran lider yelken direği özellikleri dolayısıyla güveniyor. Ürünün yeni güncellemeleri şöyle:

· Üst düzey armoni için benzersiz OS desteği: OS X Yosemite için tasarlanan Fusion 7 Pro, masaüstleri için Windows 8.1’den sunucular için Windows 2012 R2’ye dek en son Microsoft işletim sistemlerine tam destek sağlıyor. Keza en son Linux ürününün yanında Ubuntu 14.04, RHEL 7, CentOS 7, Fedora 20, Debian 8 ve birçok farklı ürünü kullanan kurumlar ve teknik kullanıcılar için de takviye veriyor.
· Daha fazla VMware entegrasyonu: VMware vSphere ve VMware Workstation’a entegrasyonu olması, kullanıcıların sanal makinelerini özel buluta genişletmelerine ve ölçebilmelerine imkan veriyor. Kullanıcılar kolaylıkla bir sunucu üstündeki sanal makineye bağlanabiliyor ve Fusion 7 Pro içindeki sanal makineleri kullanabiliyor, dosya doldurma veya indirme yapabiliyorlar.
· Çift GPU optimizasyonu: Öbür GPU’lu MacBook Pro’ların yanında entegre GPU’ya sahip olanlar için Fusion 7 Pro, kullanıcıların 3-D uygulamalar için istedikleri GPU’yu seçebilmelerine imkan veriyor. Entegre GPU’yu tercih etmek daha uzun pil ömrü sağlarken, ayrı GPU da sanal makinedeki 3D uygulamalar için yüksek performans sunuyor.
· Geliştirilmiş entegrasyon ve iSight desteği: iSight kamera ile gelen Mac’ler, Windows sanal makinede video konferans yürütmek için kullanılabiliyorlar. Fusion 7 Pro keza hızlı dosya transferi için USB 3.0, 5.1 surround sesle HD audio ve Bluetooth 4.0 kablosuz teknolojisini de destekliyor.
· Geliştirilmiş üretkenlik: Fusion Pro Sanal Cihaz Kütüphanesi’nin yeni şiddet durumu göstergesi, kullanıcıların genel performansı için kullanılmayan sanal makineleri izleyebilmelerini ve kapatabilmelerini sağlıyor. Fusion 7 Pro emin bir sanal makineyi kolaylıkla açtırmak veya geçiş yapmak için başvuru seviyesine ve kullanıcı tarafından ayarlanabilir kısa yollara da imkan sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM