VEVO’nun YouTube hesabına hücumcu iki hacker tutuklandı

VEVO’nun YouTube hesabına hücumcu iki hacker tutuklandı

 

 
Geçtiğimiz ayın başlarında hackerlar Youtube’daki video klipleri hedef almış ve bugüne büyüklüğünde 5 milyarın üzerinde izlenen Despacito bile karışma atılmak amacıyla kavi çok görümsetme platformdan kaldırılmıştı. Drake, Katy Perry, Taylor Swift ve Shakira kadar adlı sanatçılara ilişik kliplerin hesabına La Case dahi Papel dizisinden bir görüntü platforma yüklenirken YouTube saldırının yalnız VEVO’ya yönelik olduğunu açıklamış ve biraz saat süresince klipler tekrardan platforma yüklenmişti.

 

Fransız gençlerden şüpheleniliyor 

Fenomen üzerine anket başlatan Paris Savcılığı; VEVO ve VEVO’nun ofisinin kayran aldığı Manhattan’daki yetkililer ile işbirliği zarfında yürüttüğü sormaca sonucunda olayla ilgili iki genci tutukladı. İkisi bile 18 yaşında olan hackerların çevik esnasında videoların açıklama kısmına yazdıkları kadar “Prosox” ve “Kuroi’ish” eğreti adlarını kullandıklarını tamlayan yetkililer iki şüphelinin mahkemeye sevk edildiğini açıkladı.

 

İki aynasız şimdi ”bilişim sistemindeki verileri değiştirmek” suçu birlikte karışma kalkışmak amacıyla toplanmış altı suçtan yargılanacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM