Ubuntu’da eleştiri yazık!

Ubuntu’da eleştiri yazık!

Aslen geçtiğimiz haziran ayı ortasında ortaya sâdır ancak henüz resmi adına kamuoyuna açıklanan koca ayrımsız Ubuntu hatası, şu dakika stabil çokça kişiyi erinçsiz etmiş durumda. bahis konusu hata Ubuntu Launchpad’üstelik birlikte yayınlanmış durumda ve Ubuntu 16.04 başta kalkmak amacıyla, Ubuntu 14.04, 16.10 ve 17.04 güncellemelerini etkiliyor.

Bahsi güzeşte Ubuntu açığı, kullanıcıların bilgisayarlarını üçüncü kişilere erişilebilir kılıyor. Kullanıcı Linux‘a girip değme program açtıktan sonradan makineyi uyku moduna alırsa, bağan yoğun moduna geçen bilgisayar ilginç tıpkı şekilde saldırıya küşade bibi geliyor. Bu noktada devreye giren aynı saldırgan, bilgisayar eriştiğinde girdiği değme harf ile bilgisayarı uyandırabilir ve verilere muvasala sağlayabilir.

Bahsi güzeşte sorun ile ilgilendiren şu zaman için elbette tıpkı sefer izlenebileceği bilinmiyor. Yine Launchpad üstünde gâh kullanıcılar bahsi geçen duruma ekran havari yazılımlarının engel olabileceğini söylese bile, şimdilik kemiksiz tıpkısı dulda yolu bulunan değil. O nedenle Ubuntu kullanıcılarının durumdan bilge olmasında ve titiz olmalarında kâr var.

Eski HaberWhatsApp Uyarılarına Eskimemiş Kısayollar Geliyor!  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM