Türk Telekom Upload Hızları Arttırıldı!

Türk Telekom Upload Hızları Arttırıldı!

Ülkemizdeki internetin AKN‘den bilahare nazik sorunlarından biri olan upload hızı düşüklüğü sorunu kısmet birlikte olsa ortadan kalkacak. Geçtiğimiz aylarda Turk.Net’in müşterileri için upload çabukluk limitini kaldırdığı açıklamasından sonra sevindirici benzeri bilgelik Türk Telekom cephesinden geldi.

Firma resmi ayrımsız sesli duyuru yapmasa üstelik gâh genel ağ paketlerinde upload hızını artırdı. Türk Telekom abonelerinin kullanabilidği VDSL2 (Hipernet) paketlerinin 35 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps tarifelerinde upload hızlarında artırıma gidildi. Buna bakarak upload hızı 2 Mbps olan genel ağ paketleri 3 Mbps ve 4 Mbps hızlarına yükseltildi.Yani yüzdelik 50 ila yüzdelik 100 beyninde tıpkı artış bekleniyor.Yapılan çalışmalar sonrasında, 35 Mbps yordam sunan paket amacıyla, upload hızı 2 Mbps‘den 3 Mbps’e, 50 Mbps ve 100 Mbps hızlar sunan VDSL2 paketlerinde ise 2 Mbps olan upload hızı 4 Mbps seviyesine yükseltildi.

Yapılan tasarruf sonrasında daha ilk upload sırasında olmayan kota özelliği bile eklendi. Buna göre bu yıpranmamış sistemde AKN ayrımsız bir uygulama dahi başlatıldı. Bu himmet ile gelişigüzel yukarıda bahsi geçen upload hızları ile 20 GB upload yapıldığında, upload hızı tanıtmalık farkı olmadan, 2 Mbps’e düşecek. Yeni fatura döneminde ise 3 Mbps ve 4 Mbps hızlar yeniden sunulacak.

Yapılan aranjman sadece galiba paketler ve altyapının desteklediği bölgeler için meri olacak. Bu yüzden adı sabık paketlere abone olan hep bu hizmetten faydalanamayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM