Trump, Arsıulusal Uzay Üssü’nu kapatmak istiyor

Trump, Arsıulusal Uzay Üssü’nu kapatmak istiyor

Acun genelinde âlem ve uzay adına heybetli çalışmaların yürütüldüğü Uluslararası Uzay Üssü (ISS), özellikle Merih’ta kolonileşme kabil insanlığın gelecek hedefleri üzere eleştiri derecede ehemmiyet taşıyor.

Amerika Bir Devletleri ilkin atılmak üzere birçok ülkenin yürüttüğü icraat halihazırda insanları her güzeşte devir dünya dışında yaşama yaklaştırırken dünyanın önder uygulayım bilimi yayınlarından The Verge, Donald Trump‘ın ISS projesini ağız ağıza tahsis etmek amacıyla bütçeyi akçakesme hazırlığında olduğu verilerine ulaştı.

2025’e büyüklüğünde ISS projesi bitebilir

The Verge aracılığıyla dökme detaylara göre Donald Trump geçmiş KÖLE’nin ISS bütçesini azaltarak bitirecek ve 2025 yılına kadar ISS projesinin tamamen sona ermesini sağlayacak. Tabii Trump’ın bu kararını akseptans yol açmak için ait tasarıyı hükümete sunması gerekiyor ancak bu olayın genişlik bağan gerçekleşme ihtimali birlikte, dünyanın gök faaliyetlerini yavaşlatma riskini barındırıyor.

Donald Trump’ın bu isteğini resmi yerine açıklamasıyla birlikte tahminler, ESIR dışındaki diğer ülkelerin ve özel şirketlerin feza çalışmalarını değişik alanlara yönlendireceğini gösteriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM