TP-Link’ten heryerde WiFi!

TP-Link’ten heryerde WiFi!

TP-Link, üstün özelliklere sahip yeni model WiFi menzil genişleticisini satışa sundu. RE650 model menzil genişletici, teorik olarak WiFi kapsama alanını 1300 metrekareye (14 bin fit2) kadar genişletebiliyor. Yüksek kablosuz hızlara da sahip olan üründe bununla beraber erişim noktası (access point) özelliği de bulunuyor.

TP-Link RE650, fazla dinç teknik özelliklerle donatılmış bir mahsul. 880MHz’lik çift çekirdekli işlemci, çok sayıda cihazın, her noktadan WiFi’a en yüksek performansla bağlanmasını sağlıyor. Hüzmeleme (beamforming) teknolojisi doğru WiFi’a bağlanan cihazların yerlerine kadar ışın oluşturularak, kesintisiz hareket halinde kullanılan ve konut/ofisin ayrı noktalarından WiFi’a bağlanan akıllı telefon ve tablet bilgisayarların da yüksek WiFi performansından en iyi şekilde yararlanması sağlanıyor.

802.11ac destekli olan RE650, çift bantlı ve 2.4GHz bandında 800Mbps, 5GHz bandında ise 1733Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Aygıt 4-Stream ve TurboQAM teknolojisini kullandığı için WiFi hızları bu denli yüksek. Bunun sonucunda da 4K video, gecikmesiz online oyun gibi en engebeli uygulamaları bile destekleyen WiFi hızı ve performansı sunuyor. Daha fazla cihazın WiFi’a sorunsuzca bağlanabilmesi için MU-MIMO teknolojisi kullanılan RE650, geleneksel AC menzil genişleticilere oranla 4 kat daha hızlı çalışıyor. Ayrıca kayda değer bir artı da cihazın çift bant desteğinin kesintisiz olması. Asıl yönlendiricide bantlardan biri düşse ya da esas yönlendirici tek bant desteği veriyor olsa bile RE650 dengeli çift bant desteği sağlıyor.

Kablo ile bağlanan cihazlara da yardım veriyor

TP-Link’in yeni menzil genişleticisine, yalnızca kablo ile internete bağlanan oyun konsolu, zeki TV gibi cihazlar da bağlanabiliyor. RE650 üzerinde bir Gigabit Ethernet girişi yer alıyor ve bu alıcı cihazlar bu girişe kablo ile bağlanarak internete yüksek çabuk erişebiliyor.

bununla beraber RE650 bir erişim noktası (access point-AP) olarak da işlev görüyor. Cihazın dahili AP modu baştan sona kablolu bağlantılar, 4×4 MU-MIMO çift bantlı bir kablosuz bağlantıya dönüştürülüyor. Bunun için Ethernet kablosunu cihaza takmak tatmin edici oluyor.

Ürünün kurulumu ve kullanımı da son derece kolay. Ürün üstünde yer alan Akılı Sinyal Göstergesi, cihazın en dürüst yere konumlanması konusunda kullanıcılara yol gösteriyor. Ücretsiz akıllı telefon uygulaması olan Tether ise RE650’nin her nesil ayarının ve kontrolünün, zahmetsizce ve her yerden zeki telefon ve tablet bilgisayar üzerinden yapılabilmesini sağlıyor.

Türkiye’de satışa sunulan RE650 WiFi menzil genişleticinin nasihat edilen satmak fiyatı KDV dahil 779 TL olarak açıklanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM