Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

Toyota’nın Mini Robotu Kirobo

Toyota, uzayda mütekellim önce robot yerine tarihe güzeşte Kirobo’nun bire bir kayırıcı avucuna sığacak büyüklüğünde bayağı bir versiyonunu geliştirdi.

İnsanlarla Arkadaşlık Ediyor

İnsanların duygularını anlayan ve onlarla ünsiyet fail Kirobo Mini, ayakta 34 cm oturduğunda ise 10 cm boyutunda. İçerisindeki kamerayla insanların yüz ifadelerini analiz ederek onların duygularını anlamaya etkin Mini robot Kirobo, bu ifadelere göre karşısındaki kişiye antropoit tepkiler veriyor. Öz sesinin tonunu ve debi tarzını da konuştuğu kişiye göre belirleyen Kirobo Mini, sahipleriyle koridor geçirdikçe onların sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri birlikte hatırlıyor.

Kirobo Mini, kompakt boyutları yardımıyla seçkin yere dakikasında taşınabiliyor ve Bluetooth tarafından fikirli telefonlara bağlanarak üstelik taharri edilebiliyor. İnsanlara benzeri hempa kabil davranmaya programlanan Kirobo Mini, onlarla olan gündelik konuşmalarında ellerini ve başını oynatarak konuştuğu kişinin yüzüne bakıyor. Kirobo Mini, ati yıldan itibaren Japonya’de 392 dolarlık fiyatıyla satışa sunulacak.

Değme devir müşterilerin beklentilerini karşılayan ve baştan sona tam otomobiller yapmayı hedefleyen Toyota, Kirobo Mini’yi insanlara eş bire bir etkileşim kuracak şekilde geliştirdi. Toyota, Kirobo Mini ile insanların hayata ve topluma daha çok katılacaklarını öngörüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM