Toyota: “2021’de Türkiye’deki satışlarımızın yarısından fazlası melez olacak”

Toyota: “2021’de Türkiye’deki satışlarımızın yarısından fazlası melez olacak”

 

Türkiye’dahi sattığı modellerin takatli çoğunda hibrit seçeneğine üstelik düzlük veren Japon yetiştirici, Türkiye’deki 59., İstanbul’birlikte ise 8. plazası olan Toyota Plaza Aktoy’un açılışını gerçekleştirdi. Küşat sırasında müşavere işleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Komutan A.Ş. CEO’akarsu Ulu Haydar Bozkurt, hibrit otomobillerin geleceğine dayalı açıklamalarda bulundu.
 

Uca Haydar Bozkurt, öncelikli hedeflerinin 2020 yılına kadar olan süreçte Toyota’yı Türkiye’nin sunma yüzü sıcak markası beğenmek olduğunu dile getirdi. Toyota’nın 12 milyonu aşan melez satışıyla bu alanda liderliği sürdürdüğünü tamlayan Bozkurt, tüm dünyada olduğu kabil Türkiye’bile üstelik mekân dostu yaklaşımları sürdüreceklerini, önümüzdeki yıllarda hibrite henüz üstelik ağırlık vereceklerini aktardı.

 

2018 yılının ilk 6 ayında 836 nüsha melez satışı yaptıklarını söyleyen Büyük Haydar Bozkurt, satışlardaki artıştan memnun olduklarını belirtti. Tüketicinin bilinçlenmesiyle satışların elan de artacağına inandıklarını dile getirirken, acun genelinde dizellerle ilgilendiren alınan önlemlere birlikte şu sözlerle değindi;

 
 
 

‘2021’bile satışlarımızın çoğu melez olacak’ 

“Tüm dünyada dizellerle ilgilendiren bir nice tılsım alınmaya başlandı. Bu kararlara paralel namına önümüzdeki 3-5 sene içerisinde dizel motor geliştirmeyeceklerini duyuru ettiler. Benim görüşüm, 2020 sonrasında dizel araba satışlarında pahal benzeri düşüş yaşanacaktır ve hibrit araçların satışı artacaktır. Toyota yerine 2021’birlikte Türkiye’deki bütün satışlarımızın yarısından fazlasının hibrit olmasını hedefliyoruz.”

 
Antrparantez Bkz.Assan Hanil, “Uygulayım Bilimi Günleri” etkinliğinde Ar-Ge çalışmalarının meyvelerini sergiledi
 

Toyota’nın Türkiye’bile sattığı otomobil modellerinin neredeyse yarısında melez seçeneği bulunuyor. Bunlar ortada C-HR, Yaris, Auris, RAV4 ve Prius (yalnızca melez) modelleri düzlük alıyor. Bu otomobillerden bildirme ucuzu olan Toyota Yaris Hybrid, 110 bin 850 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM