SQL Server 2012 & Veritabanı Programlama

SQL Server 2012 & Veritabanı Programlama

Yazılımcılar için SQL Server 2012 ve Veritabanı Programlama (7. Baskı) kitabı, bilhassa yazılımcılar için veritabanı tasarımı, verilerin sorgulanması,

Yazılımcılar için SQL Server 2012 ve Veritabanı Programlama (7. Baskı) kitabı, özellikle yazılımcılar için veritabanı tasarımı, verilerin sorgulanması, veritabanı öğelerinin kodlanması ve veritabanı yönetimi gibi konuları detaylı ve sade bir dille anlatmaktadır. SQL Server 2012 ile yeni gelen özellikler, kitap içerisinde bilhassa vurgulanmıştır. Fakat kitap, doğru bir SQL Server 2012 eğitim programı olarak tasarlanmıştır.

Kitap içerisindeki konuların akışı, yeni başlamış yazılımcıların özellikle veritabanı alanında sağlam temelli olarak bir birikime sahip olabilecekleri sadelikte hazırlanmıştır. Konu anlatımları basit ve genelden başlayarak, özel ve detaylı örneklerle devam ettirilmiş, böylece konunun bütünü içerisinde ayrıntıların anlaşılmasını kolaylaştırmak hedeflenmiştir. Kitaptaki örneklerin uygulanarak ilerlenmesi halinde, kompleks cümleleri kâğıda dökmek; stored procedure, Fonksiyon, trigger, transaction blokları gibi programatik öğeleri kodlamak, daha performanslı sorgular meydana getirmek okuyucu için çocuk oyuncağı halini alacaktır. Kitapta, SQL Server’in yalnızca yazılmış olarak anlatılmasının yanı sıra; bütüncül öğrenme ve görsel öğrenme tarzları için konu akışı baştan gözden geçirilmiştir.

Bilhassa küçük–orta ölçekli projelerde çoğu süre, veritabanı yönetimi de yazılımcının görevlerinden kabul edildiğinden; Kullanıcı ve session yönetimi, değiştirme alma ve yedekten dönme, kolay veri aktarımları gibi ihtiyaç duyulan konular da zorunlu yerlerde kısaca anlatılmıştır.
 

Konu Başlıkları
Temel Veritabanı Konsepti SQL Server 2012 Bileşenleri Veritabanı Tasarımı Constraintler ve Tablolarla Amaçlamak SQL ile Verileri Denetlemek, Tabloları Birleştirmek ve Verileri Özet Çıkarmak Data Erişimini İyileştirmek ve İndeksler Viewlerle Niyetlenmek Programlama Dili Olarak T–SQL İleri Data idare Teknikleri Fonksiyonlar–Stored Procedure ve Triggerlarla Amaçlamak Iki Taraflı Zamanlılık ve Transaction Kavramı XML ile Amaçlamak CLR Ortamında C# ile Fonksiyon, Prosedür, Tip ve Trigger Kodlamak Coğrafi Tiplerle Çalışmak Veritabanını Gözlemlemek Veritabanını Yedeklemek ve Yedekten Dönmek DVD Ekinde (Video Görsel Dersler, PDF Eklentileri, Özet Kitapçık, Örnek Kullanım Kodları, Özetleyici Sunumlar)

Boyut: 18×23
Sayfa Sayısı: 688
Yayınevi: Seçkin Yayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM