Spotify, reklam için anahtar

Spotify, reklam için anahtar

Türkiye Spotify reklam satış haklarının sahibi AdColony ve Spotify global ofisin üst seviye yöneticileri, gün boyu müzik dinleyen ve bundan keyif bölge kullanıcıların ekranlarında elde etmek için en yeni ürünlerini duyurdu.

2 milyondan artı çalma listesi ve 170 milyon aylık faal kullanıcısı ile Spotify dünyanın en fazla seçim edilen online müzik platformu. Türkiye ise günde sıradan 148 dakika müzik dinleyerek Spotify’ı en çok kullanan ülkelerden biri. Reklamverenlerin gaye kitlelerine erişmek için önemli ve neşelendirici bir fırsat olan Spotify,daha etkin dilekçe sağlayacak en yeni ürünlerini duyurdu.

Spotify Türkiye reklam satmak temsilcisi Adcolony’nin EMEA bölgesinden sorumluluk sahibi CEO’su Volkan Biçer konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Kullanıcıların vakitlerinin çoğunu geçirdiği Spotify, reklam verenlerinde amaç kitlelerine erişmek için önde gelen tercihlerinden. Yeni duyurulan Sponsored Playlist ve Branded Playlist ürünlerine yoğun istek olacağına inanıyorum,” dedi.

2018072019414094585.jpg Spotify, Reklam Verenler İçin Önemli Anahtar

Reklam verenlerin gaye kitlenisinin gününün bir parçası almak için duyurulan yeni ürünler şöyle;

Sponsored Playlists

Diğer sponsorlu ürünlerden farklı olarak, Spotify’da bulunan ve hali hazırda milyonlarca takipçisi yer alan çalma listeleri markaların sahiplenmesine açıldı. Milyonlarca takipçisi olan spor, dans, konsantrasyon çalma listeleri bundan böyle markalar göre sahiplenilebiliyor. Takipçisi olan popüler çalma listelerine sponsor olma şansı yakalayan markalar amaç kitlelerinin müzik keyfine müşterek oluyor ve kesintisiz bir görünürlük kazanıyorlar.

Branded Playlists

Spotify Branded Playlists, markaların gaye kitleleri için hazırladıkları özel çalma listeleri anlamına geliyor. Spotify ekibinin zevkli DJ’leri göre hazırlanan bu çalma listeleri marka ruhuna ve kampanya mesajına uygun şarkılarla doymuş Örneğin yaz kampanyaları için yaz şarkılarından oluşan bir çalma listesini sahiplenen marka, kullanıcıların en güzel anlarını da sahiplenmiş oluyor.

Reklam verenlere özel DJ’ler tarafından hazırlanan çalma listeleri markaya özel görseller, talimat ve çalma listesi isminden oluşuyor. Spotify’da verilen reklamlar ile bu listelerin iletişimi yapılırken listeler markaların web siteleri ve sosyal medya hesaplarında da paylaşılabilir şekilde hazırlanıyor. Bu Nedenle kulaktan kulağa yayılarak medya harcamasının da ötesinde bir erişim sağlıyor.

Ölçümlenebilir Audio, Display ve Video Reklamlar

Audio reklamlar ile her an hedef kitlelere varmak şansı verirken, Spotify reklam ürünleri display ve video reklam seçenekleri de sunuyor. Dijital dünyanın marka güvenliği ve reklamların görüntülenmesi konularındaki sorunlarına da egemen ölçümleme araçları ile çözüm sunuyor. Spotify üzerinde yapılan reklam yayınları MOAT, IAS (Integral Isim Science) ve Nielsen ile ölçümlenebiliyor.

Önceki HaberRolls-Royce’tan “uçan otomobil” Sonraki HaberAMD ve NVIDIA Şoför Savaşında Karşısında Karşıya!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM