“SpaceX ve NASA, Mars’a gidemez”

“SpaceX ve NASA, Mars’a gidemez”

Uluslararası Feza İstasyonu’nda (International Space Station, ISS) görev yapmış olan Kanadalı zor uzay adamı Chris Hadfield, SpaceX, NASA ve Blue Origin roketlerinin Merih’a koca taşımakta başarılı olamayacağını öngördüğünü söyledi. Hadfield’a göre bunun sebebi teknoloji ile ait tıpkısı göz olması değil, düzenlilik risklerinin çokça nazik olması.

“Tahminimce, amiyane zorunda kalmadığımız sürece, bu üç roketin rastgele birinde var olan motorlarla Mars’a katiyen gidemeyeceğiz,” dedi ve sözüne bitmeme etti, “Bunun, insanları Merih’a göndermenin ameliye tıpkısı yolu olduğunu düşünmüyorum çünkü çok etraflı ve yoğun aynı yolculuk söz konusu.”

Hadfield, insanlığı Ay’a taşıyan teknolojinin Mars ziyaretini dahi kabil kıldığını, ancak mesafenin ve yolculuğun uzunluğu nedeniyle çokça henüz aşkın erzak yollanması gerekeceğini hatırlattı. Antrparantez şu zaman gelişmekte olan hazır para-yakıtlı roketlerin da hala çokça nazik riskler taşıdığını söyledi.

Hadfield’a göre Mars için imdi malumat edinmenin arz kılgı yolu kırmızı gezegene detaylı ayrımsız süre henüz robotlar yollamaya aylamak.

Geçmiş HaberESA karadeliğe Hawking mesajı gönderdi… Sonraki HaberSavaş Meydanı Hususi Paketi Iktisap Şansı!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM