Skype 8.0’dan önemli yenilikler!

Skype 8.0’dan önemli yenilikler!

Microsoft, uzun süredir iki koldan ilerleyen Skype’ı tek bir yazılım haline getirmek için kayda değer bir adım atıyor. Skype’ın geliştirme işini Windows, macOS, Linux ve mobil platformlarda olası olduğunca bir araya getirmeye çalışan işyeri, bundan böyle yeni işlevler eklemeye hazır.

Skype’ın klasik sürümü olarak tanıdık Skype 7.0’ın yerini bölge yeni Skype 8.0, HD video aramaları (1080p) ve çağrı sırasında ekran paylaşımı, sohbetlerde @bahsetme desteği, sohbet medya galerisi, 300MB’a dek dosya ve medya paylaşımı gibi yeniliklerle geliyor. Bu yaz eklenmesi planlanan işlevler arasında ise şifreli sesli aramalar, şifreli mesajlaşma ve çağrı kaydetme var.

Skype bugün aylık 300 milyon kullanıcıya sahip olsa da, bu kullanıcı tabanı artık pek genişlemiyor. Apple’ın FaceTime’ı, Slack, Messenger ve WhatsApp gibi diğer uygulamalar, son yıllar içinde Skype’ı ciddi biçimde zorladılar. Microsoft, Skype’a rekabet edebilmesi için geçen sene bazı sosyal işlevler eklemişti.

Skype 7.0, Microsoft’un açıklamasına göre 1 Eylül 2018’e kadar çalışmayı sürdürecek. Bu tarihten daha sonra yeni Skype’a geçmeniz gerekecek.

Önceki HaberPC Oyun Tarihinin En Önemli 10 Oyunu  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM