Siri Shortcuts denemeye açıldı!

Siri Shortcuts denemeye açıldı!

Apple, WWDC 2018’de sözünü verdiği Siri yeniliklerini sunmaya başladı. Beta sürümü yayınlanan Siri Shortcuts uygulaması, biricik benzeri Siri komutuyla bir seri işlevi adına getirmeye izin veriyor.

IFTTT’yi mail uygulamayı uğraşmak isteyenler, Developer Center üzerinden erişim talebinde bulunabiliyorlar. Bunun peşi sıra Apple, seçtiği sınav kullanıcılarına birer epostayla geçiş izni veriyor. Geliştiriciler, uygulama yardımıyla Siri’nin bir tane aynı sesli komutla aynı dizi otomatikleştirilmiş işlevi tetiklemesini sağlayabiliyorlar.

Apple’ın 2017’de satın aldığı Workflow uygulamasını esas kayran Siri Shortcuts, otomasyonu HomeKit’ten alıp iOS’un seçkin yanına döşemek istiyor. Apple, Haziran’daki tanıtımda verdiği örnekte “Eve akla yatkın gidiyorum” cümlesini kullanmıştı. Bunun üstüne resen namına belli tıpkı kişiye tasa gönderilmiş, termostat ve fan küşade, eve hangi kadar sürede ulaşılacağı kullanıcıya gösterilmiş ve aynı radyo istasyonu çalınmaya başlanmıştı. iOS 11’te yekpare bunları ancak birkaç ünlü komutla yapabiliyorsunuz. Shortcuts ise çokça adımlı işlemleri averaj iOS kullanıcısı üzere kolaylaştırıyor.

Apple, beta sürümündeki eylemlerin kısıtlı ve kusurlu olduğunu vurgularken, iCloud üzerinden eşitlemenin henüz desteklenmediğinin altını çizdi. Bunun birlikte uygulama, iPhone kilitliyken uygulamaları açamıyor. Serencam olarak Workflow’u kullananlar, bulunan kısayollarının eskimemiş uygulamaya geçtiğini görüyorlar.

Geçmiş beta sürümü, yemeden içmeden geliştiricilere berrak. Bu yıl çıkması muhtemel uygulamanın herkese engelsiz beta sürümünün ne ant geleceği ise şimdilik muhtemelen değil.

Eski HaberAmazon Prime Day 16 Temmuz’da Başlıyor Sonraki HaberSakal Tıraşına “Dokunmatik Görüntülük” Teknolojisi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM