Siri Google Muavin ile arayı kapatıyor!

Siri Google Muavin ile arayı kapatıyor!

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen aynı testte Siri, soruların yüzde 66’sına dürüst cevap verebilmişti. Bu sene ise Apple dijital asistanının daha akıllı ışık halkası gelerek bu oranı yüzde 78.5’lik doğruluk oranına yükselttiği görülüyor.

Rapora tarafından Siri, doğru anlasa da ayrıştırılan sorgulara doğru yanıtlar veremiyor. Dijital asistanın soruların yüzde 99’unu anlasa da belirttiğimiz gibi dürüst yanıtlama yüzde 78.5. bundan başka Google Muavin sorguların yüzde 100’ünü anlarken bunların yüzde 85’lik kısmına doğru yanıtlar vermesiyle öne çıkmayı başarıyor. Alexa ve Cortana ise araştırmada o kadar de iyi sonuçlar ortaya koymamasıyla düş kırıklığına uğratıyor. Amazon ve Microsoft asistanlarının testinde şirketlerin kendi donanımlarının yok de iOS uygulamalarının kullanılmış olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Gerçekleştirilen sorguların kategorileri ise lokal, alışveriş, önemsiz şeyler, navigasyon ve komut odaklı olarak karşımız çıkıyor. Siri özellikle de komut kategorisinde kendisini ciddi anlamda öne çıkarmayı başarmış. Bunun kayda değer bir kısmının akıllı konut ve müzik sorgularında olduğuna da uyarı çekiliyor. Loup Ventures maalesef sorduğu 800 sorunun tamamını da paylaşmıyor fakat bunların kullanıcıların sesli asistanlardan beklediği en önemli görevlerden oluşan bir örnekleme sahip olduğunun altı çiziliyor.

iOS 12 public beta çıktı!

iOS 12 public beta çıktı!

Apple’ın WWDC 2018 konferansında duyurusunu yaptığı ve geliştiriciler için Beta sürümünü dağıttığı iOS 12, halka açıldı! iOS 12 Public Beta çıktı!

Testte Google Tezgâhtar liderliğini korusa da Siri yıldan yıla yüzde 13 oranında kendini geliştirmesiyle adından laf ettiriyor. Bakalım Apple ne vakit bu alanda Google’ın önüne geçmeye başaracak?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM