Siri daha çok henüz aptal mı olacak?

Siri daha çok henüz aptal mı olacak?

2018 yılına damgasını vuran bireşimli zekadan mevhum asistanlarda nasibini aldı. Bu doğrultuda Google, sesli asistanı ile rakiplerine vahim bir ayırt atarken Apple’üstelik gereksiz durmadı.

WWDC 2018 kapsamında Siri’ye çok henüz gani özellikler kazandıracağına alay veren Apple, Siri Shortcuts uygulamasını beta sürümüyle yayınladı.

Shortcuts betayı Geliştirici Merkezi’hangi antre yapmanız ve ardından erişim amacıyla “Arzu” seçeneği ile TestFlight yoluyla telefonunuza indirebiliyorsunuz. Sonrasında ise Apple’ın tıpkısı e-nöbet ile muvasala izni üzerine bilgilendireceği duyuruldu.

Bu uygulama sayesinde bundan sonra Siri’yi daha düzenlenen tıpkı şekilde kısaltmak olanaklı ağıl geliyor. Apple’ın 2017 yılında satın aldığı Workflow uygulamasına dayanan bu özellik ile haddinden fazla adımlı kısayollar bina etmek kabil kuzuluk getirilecek.

Tek bir komut ile birdenbire aşkın işlemi yapmanıza imkân sağlayacak olan Shortcuts antrparantez size akıllı önerilerde dahi bulunabiliyor. Fakat seçme beta sürümünde olduğu kabil bunda üstelik eksikler var.

Halihazırda Shortcuts beta uygulamasıyla iCloud senkronizasyonu yarmak gibi değil ve eğer telefon kilitliyse uygulamayı çekmek gibi değil.

Şu dakika için hoppadak geliştiricilere meydanda olan uygulamanın tekmil sürümünün önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM