Siri daha birlikte beyinli olacak!

Siri daha birlikte beyinli olacak!

Siri zon zamanlarda Google Assistant ve Amazon Alexa üzere daha gür rakiplerin gölgesinde kaldı, ancak görünüşe bakılırsa Apple bu durum dönmek üzere harekete esbak üstelik. Henüz önceki Siri üzerinde çalışan  Core ML (machine learning, araba öğrenme) ekibini yıpranmamış kurulan ayrımsız ekiple birleştiren Apple, yeni Artificial Intelligence and Machine Learning ekibini kurdu.

İşin sunu enteresan kısmı, ekibin yöneticisi olan John Giannandrea’nın bozuk Google yapay zeka ekibi yöneticisi olması. Geçtiğimiz April ayında Giannandrea, Apple’da açıklanmayan bir konumda işe alınmıştı. Deminden ortaya sâdır istihbarat Giannandrea’nın Apple’üstelik çok analog bire bir alengir alacağını doğruladı.

TechCrunch’a göre var olan Apple bileşimli zeka ekibi dağıtılmayacak, ancak Giannandrea’nın yönetimi altında henüz balaban benzeri ekibe dönüşecek. Bu da Siri’yi bembeyaz ayrımsız geleceğin beklediği anlamına geliyor. Sentetik zeka ve araba öğrenmesinin birleşimi sonucu Siri’nin sunu bir iki Google Assistant seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Geçmiş HaberUbuntu’dahi Ciddi Bire Bir Sorumluluk Ortaya Daha Çok!  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM