Sentetik zeka, sesinizi kopyalıyor!

Sentetik zeka, sesinizi kopyalıyor!

Bireşimli zeka eş zekasını imitasyon etmekten henüz uzak tür, fakat sesinizi taklit etmekten o büyüklüğünde ırak değil. Bireşimli zeka firması Lyrebird, “dünyanın yeryüzü realist bireşimli seslerini yapmak için” harekete geçti.

Firmanın yazılımı, firmayla mülakat fail Bloomberg muhabiri Ashlee Vance‘in sesini dakikalar içinde klonladı. Sesin bireşimli zeka sürümü o kadar gerçekçiydi kim Vance’ın annesi, telefonda benzeri bilgisayarla konuştuğunu anlayamadı. Lyrebird bu teknolojiyi insanlara destek olmak amacıyla zayi el altında kullanıyor. ALS dolayısıyla sesini kaybeden Yassılaşmış Quinn‘in sesi, daha geçmiş kaydettiği videolar yardımıyla yeniden oluşturuldu ve Quinn, yazdığı metinleri sese dönüştürürken zat sesini kullanıyor.

Seslerin kopyalanması bakir endişeler doğuracak kadar görünüyor. Söz Gelişi Vance, Lyrebird’ün teknolojisi sebebiyle Başkan Donald Trump’ın sesini imitasyon edebildi. Lyrebird, yukarıda izleyebileceğiniz videoda “teknolojimizi müspet şeyler üzere iletilmek istiyoruz,” diyor. “Korkmamız gereken aynı husus değil. Titiz olmamız gereken ve hevesli olmamız gereken bire bir özdek.”

Geçmiş HaberYouTube, Ilk Kapattı, Sonraları Açtı!  Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM