Screen Sketch yenilendi!

Screen Sketch yenilendi!

Windows 10’a gelecek olan “Screen Sketch” aracıyla başlangıçta 17704 numaralı ön izleme yapısında karşılaşmıştık. Yeni bir sürüme güncellenen tatbik, daha bariz ekran görüntüleri için geliştirmeler yapıyor.

Ekran Kırpma aracının yerini bölge Screen Sketch ile alınan ekran görüntüleri, bulanık ve düşük kalite görünebiliyordu. Microsoft, 10.1806.1901.0 sürümünde bu sorunu giderdi.

Screen Sketch’in amacı ilk başta Microsoft Ink’in bir parçası olmaktı oysa hemen, Windows 7’den beri sunulan Ekran Kırpma Arabulucu’nın yerini alıyor. Fazla kolay bir başvuru formu olan Ekran Kırpma Arabulucu, Windows 10 yayınlandığında bir geri sayma işlevine kavuşmuştu.

Yeni Screen Sketch uygulaması ise birçok yeni işlev ve kendine has bir klavye kısayolu sunuyor: Win + Shift + S tuşlarına basarak Screen Sketch’i çağırabiliyorsunuz. Uygulamanın diğer işlevleri aralarında rastgele şekillerle ekran görüntüsü alma ve düzenleme var.

Screen Sketch’i denemek istiyorsanız Windows 10 Insider programına dahil olabilir ve uygulamayı Microsoft Store’dan yükleyebilirsiniz.

Önceki HaberYeni iPhone’ların Ekranı Böyle Olabilir! Sonraki HaberHuawei MediaPad T3 10 geldi. İşte Özellikleri!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM