Samsung’un bireşimli zekasından başarı!

Samsung’un bireşimli zekasından başarı!

Samsung, araştırma bölümü Samsung Research’ün geliştirdiği yapay zekanın iki yarışmayı kazandığını duyurdu. Biri Microsoft eliyle hazırlanan testler, yapay zeka algoritmalarını ve insanlar tarafından sorulan soruları işlemeye, farklı türlerdeki belgelerdeki metinleri çözümleme etmeye yönelikti.

Samsung önde mevrut üniversiteler ve firmalar aracılığıyla beğenilen bu yarışmaları kazanmanın önemli olduğunu söylüyor. Microsoft’un testinde bileşimli zekaya on doküman sunuluyor ve yapay zekadan sorulan soruya “optimum cevabı” vermesi bekleniyordu. Yarışmacıların cevapları önceden kodlamasına fırsat verilmiyordu zira sorgular, Bing kullanıcılar tarafından herhangi bir kendisine seçiliyordu. Yarışmacıların puanlarını belirlemek üzere cevaplar, insanların cevaplarıyla istatistiksel kendisine karşılaştırılıp değerlendirildi.

Samsung’un ConZNet ünlü bileşimli zekası, firmaya göre temas daha çok için kalın kafalı tebligat düz Takviyeli Öğrenme (Reinforcement Learning) tekniği sayesinde kalburüstü oldu. Samsung’a göre Google Deepmind’ın AlphaGo’su üstelik bu tekniği kullanıyor.

Iri firmalar üzere bu asıl testlerde muvaffakiyetli tevessül etmek haddinden fazla mefret, çünkü bireşimli zekada atılacak seçme hamle, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayabilir.

Esbak HaberWhatsApp Cali Haberlere Alın Bergüzar Sunuyor Sonraki HaberSinsice yaklaşan asteroidin parçası bulundu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM