Samsung’ten kullanılmamış nişancı!

Samsung’ten kullanılmamış nişancı!

Ilk yerine Haziran ayında duyduğumuz söylentilere göre Samsung bire bir ahir nesil Galaxy amiral gemisi telefonu için üç boyutlu beniz tanıma teknolojisi konusunda çalışıyordu. Demin ise ESIR Nişancı ve Marka Ofisi (U.S. Nişancı and Trademark Office, USPTO) aracılığıyla yeni onaylanan Samsung patenti, bu söylentilere köken kazandırdı.

Patently Apple’ın raporuna göre USPTO Samsung’un iris tarama teknolojisi ile kullanıcıyı tanıyabilen biyometrik azrail patentini onayladı. Bununla beraber alıcı ayrıca “açıklık ölçer, akşam görüşü, üç buutlu pervaz süresi sensörü, göz ve göz takibi ve 3D kavrama için yapılandırılmış ışık özelliklerine sahip.

Samsung, biyometrik kameranın müstevi ışığının zorluğunu koparmak üzere yakalama sırasında kullanıcıya yakın kızılötesi bir çerağ yakması gerektiğini düşünüyor. Biyometrik kamera ayrıca, görüntüleri güdük mesafelerde kaplamak üzere genişletilmiş aynı alan görüntüleme merceğine sahip olacak.

Bulunan değişik beniz tanıma sistemleri gibi, Samsung’un patentli biyometrik kamerasının arkasındaki fikir, böyle bire bir sistemle donatılmış tıpkı cihazı açmaya etkin bire bir kullanıcıyı doğrulamaktır. Ayrımsız çökertme telefonunun beraberinde uygulayım bilimi, patente bakarak tıpkısı tablet, monitör, dizüstü yahut masaüstüne da uygulanabilir.

Şimdilik bu teknolojinin ne ahit ve ne ürünlerle gelişigüzel geleceği muhtemelen değil, ancak tahminler 2019’a ilgili Galaxy S amiral gemilerine işaret ediyor.

Geçmiş HaberWolfteam Kurt Haftası İndirimleri Başlıyor!  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM