Robot Sophia’nın Parçaları Kayboldu!

Robot Sophia’nın Parçaları Kayboldu!

Vatandaşlık alan önce robot olan Sophia, 3 günce bir görüşme üzere Etiyopya’ya giderken Frankfur Havalimanı’nda kâh paralarının kaybolması zımnında Başvekil Abiy Ahmed ile akşam ezanı yemeğine katılamadı. 2016’birlikte Suudi Arabistan2da yurttaşlık alarak tarihe geçen robot Sophia’nın Millî Müze’da vereceği konuşma bile halel edildi. Robot u konferansta Etiyopya’nın resmi dili Amharca konuşacaktı.

BBC’bile meydan alan habere göre, parçalarının bulunduğu bavulun kaybolmasına rağmen robotun başkent Addis Ababa’ya geldiği ve Uluslararası MCIT Fuarı’na katılmasının planlandığı belirtiliyor. ABD’li oyuncu Audrey Hepburn’e benzetilerek yapılan, bileşimli zeka çalışmalarının akıbet ürünü olan Sophia, Ingilizce dışında şimdilik yalnız Amharca konuşabiliyor.

Suudi Arabistan, 25 Ilk Teşrin 2016’birlikte Riyad’üstelik planlı Geleceğin Yatırım Girişimleri adlı etkinlikte Sophia’ya vatandaşlık verildiğini duyurmuştu.Suudi Arabistan’ın bu hamlesi sonrası Sophia dünyanın yurttaşlık sunulan evvel robotu ünvanını almıştı.

Türkiye’ye da gelen ve hususi tıpkı cilt kinlik kapsamında konferansçı olan robot Sophia, Türkiye’birlikte birlikte iri ilgi görmüştü. 23 Nisan Millî Buyuru ve Yavru Bayramı’nı üstelik kutlayan Sophia, tıpkısı bankanın reklam filminde de oynamıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM