reeder’dan yerli imal atağı

reeder’dan yerli imal atağı

Türkiye’nin yerli markası reeder, 2017 yılında Samsun’da açtığı fabrikada yerli üretime başlıyor. Takriben 100 kişinin çalıştığı fabrika için bugüne değin 8 milyon TL’yi bulan yatırım yapıldı. reeder Samsun fabrikasında yıllık üretim kapasitesi ise 600 bin adet aygıt olacak. Merkezde yılda 300 bin telefon, 200 bin tablet ve 100 bin adet zeki saat üretilebilecek. 2019 yılında bu kapasitenin tamamının kullanılması hedefleniyor.

Yerli üretim konusunda açıklamalarda yer alan reeder CEO’su Uygar Saral, Samsun’da ilk etapta akıllı telefon ve tablet üretim planlarının olduğunu belirtti. Medeni Saral şunları söyledi: “Bu merkezde tuşlu telefon üretimine başladık. İlerleyen dönemde telefon üretimine zeki saat, zeki ev aletleri, AI yani suni zeka destekli alıcı elektroniği cihazları da eklenecek. reeder, akıllı ürünler üstüne resmileşmiş bir geleneğe sahip bir şirket. Önümüzdeki sektör ajandasında ise suni akıl, bulut ve robotik çözümler var. Bilhassa yazılım Ar-Ge’si ile bu kategoride çoğu ürün geliştirip müşterilerimizin kolaylaştırmak için çalışacağız. Samsun’da 100 karakter bir ekibimiz yerli imal için çalışıyor. Üreteceğimiz cihazların yerlilik oranı yüzde 55’ten daha pozitif dolayısı ile Türk malı mührü taşıyor. Samsun fabrikamızda üretilen son teknoloji ürünleri sadece Türkiye yok yurt dışı pazarlara da sunulacak,” dedi.

“Samsun’daki fabrikamız bölgenin kayda değer bir istihdam kapısı oldu” diyen Uygar Saral, sözlerine şöyle devam etti: “Bölgenin tek teknoloji yatırımının Samsun’da olması fazla manâlı bir gelişme. Alan insanının duygularına hitap etmemiz, onların güvenini kazanmamız için kayda değer bir adım oldu. Halk artık bize güveniyor ve aile fertlerini çalışmaları için gönül rahatlığıyla bu merkeze gönderiyor. Yaptığımız yatırım ile Türkiye ekonomisini destekliyoruz.”

Bugüne değin Akbank, Pegasus ve Boyner gibi markalara özel cihazlar ürettiklerini belirten Medeni Saral, geçen yıl Çinli bir firma ile ortaklık anlaşması imzaladıklarını, onların tecrübesi ve Türk insanının enerjisiyle Türkiye’de üretim yaptıklarını belirtti. Saral sözlerine şöyle devam etti: “Ekonomiye destek için yeni bir kampanya daha başlatıyoruz ve iPhone modellerini getiren kullanıcıların, telefonlarının değeri düşüldükten sonradan yeni bir reeder sahibi olmalarını sağlıyoruz. Herkesi kampanyamıza katılmaya eğlence ediyoruz.”

reeder Samsun fabrikası hakkında

Fabrikanın kurulum aşaması 3 ayda sürdü Fabrikaya bugüne değin 8 milyon TL yatırım yapıldı Fabrikada 100 personel çalışıyor Bu 100 kişinin yüzde 70’i mavi yaka, yüzde 30’u ise beyaz yakalı personel Fabrikada reeder marka ürünlere servis hizmeti de veriliyor Fabrikanın takvim toplam imal kapasitesi 600 bin adet Bunun 300 bin adeti cep telefonu, 200 bin adedi tablet, 100 bin adedi de akıllı saat Samsun’da üretilen telefonların yerlilik oranı yüzde 55’in üzerinde

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM