Putin: “Rusya Dünya Kupası esnasında 25 milyon siber saldırıya maruz kaldı.”

Putin: “Rusya Dünya Kupası esnasında 25 milyon siber saldırıya maruz kaldı.”

 
Rusya Devlet Başkanı Putin ülkesinin Dünya Kupası sırasında 25 milyon civarında siber saldırıya maruz kaldığını söyledi fakat saldırıların türü ve saldırıları düzenleyenler hakkında veri vermedi.
“Dünya Kupası esnasında Rusya’daki bilgi işlem dairelerine 25 milyon civarı siber hamle yapıldı ve cezai suç işlendi, bunlar bir şekilde Dünya Kupası ile bağlantılıydı.” diyor Putin. Kremlin Sarayı tarafından bugün yayınlanan Putin’in yorumları saldırıları ve suçları kimin gerçekleştirdiği hakkında veri içermiyor. bununla beraber Putin: “Bunun (Dünya Kupası’nın) başarısının ardında büyük bir hazırlık, operasyonel ve çözümlemeli veri çalışmaları yatıyor. En Fazla kapasite ve konsantrasyon ile çalıştık.” diyor.

 Ayrıca Bkz.Apple Macbook Pro 2018 toza ve kire aleyhinde daha dirençli klavye ile geliyor

14 Haziran-15 Temmuz tarihleri aralarında 11 şehir halkı ve 12 stadyumla 2018 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Rusya sürekli olarak Batı ülkeleri tarafından siber saldırılar gerçekleştirmekle suçlanıyordu. Geçtiğimiz cuma günü, 12 Rus askeri istihbarat subayı, Hillary Clinton ve Demokrat Parti’nin 2016 cumhurbaşkanlığı tercih kampanyasını hackledikleri gösterilerek çarpıcı bir iddianame ile suçlandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM