PUBG Oyuncularına Zam Şoku!

PUBG Oyuncularına Zam Şoku!

PUBG Mobile sürümü ile Google Play’de 100 milyonun üstünde indirilme rakamına ulaşmayı başaran popüler oyunun Steam sürümüne gürültüsüz sedasız zam yapıldı.

PUBG kuşkusuz son zamanların en popüler oyunlardan birtanesi. Oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz haftalarda 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Fakat oyun bilgisayardan oynanan versiyonu için kullanıcıların hoşuna gitmeyecek bir haber geldi.

Popüler oyunun Steam sürümüne sessiz sedasız zam yapıldı. Bluehole ekibi, meşhur oyunları PUBG‘nin fiyatlandırılmasında Steam kurunun dışına çıkarak yüzde 30’luk bir zamma gitti. Oyunun güncellenmiş yeni fiyatı ise 87 TL oldu. Rakibi Fortnite aleyhinde epeyce çelimsiz kalan PUBG, bu tarz zam haberleri ile Türk kullanıcılarını kaybedecek gibi duruyor.

az daha mobil versiyonu ile aralarında bir fark sunmayan oyun için vatandaşlar 87 TL vermeyi öyle akılcı bulmuyor. Bu konuda kur güncellemesi yapan Bluehole ekibi, ne dek doğru bir adım atmış oldu orası tartışılır.

Oysa rakibinin ücretsiz bir tecrübe sunuyor oluşu ve sürekli kendisini aktüel olarak pazarlıyor oluşu her alanda PUBG markasının zedelenmesine yol açabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM