PlayStation 5 Yakında Geliyor!

PlayStation 5 Yakında Geliyor!

2013 yılında çıkış yapan PlayStation 4 giderek vadesini dolduruyor. Bunu maddeler halinde sıralamak ne kadar acı verse de durum bu maalesef. Birçok kullanıcı çoktan gözünü yeni nesil konsollara çevirmiş vaziyette.

PlayStation 4’ün en iyi özel oyunlarından bir adam başına olarak gösterilen Horizon: Zero Dawn, satış anlamında Sony tarafını memnun etmeyi başarmıştı. Peki niçin konuyu Horizon: Zero Dawn’a getirdim? Çünkü PlayStation 5’in çıkış oyunu Horizon: Zero Dawn 2 olması muhtemel.

Öykü tarafında sonu açık uçlu biten yapımın devamının geleceği epeyce belli. Lakin tahminlere tarafından Horizon: Zero Dawn’ın devam oyunu, PlayStation 5’in çıkış oyunu olabilir. Yapımcı şirket ilk oyunun piyasaya sürülmesinden sonra kolları sıvamış.

Yeni iş ilanları vermeye sürekli Guerilla Games, resmi olmasa da yeni Horizon: Zero Dawn oyunu üzerinde çalışmalara başladı diyebiliriz. 2020 yılında ise yeni PlayStation modelinin tanıtılacağını düşünürsek, Guerilla Games bu üç yıllık ara içerisinde oyunun geliştirme sürecini tamamlamayı hedeflemiş olabilir.

sonuç olarak grafik motorundan tutun teknik detaylara dek her şey ellerinde mevcut zaten. Ilk oyunun gelişimi değin baskı olmasa lüzum diye düşünüyorum.

Konu hakkında daha artı bilgi ilerleyen dönemler de gelecektir belirlenmiş. Bakalım Sony, bizlere ne gibi sürprizler hazırlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM