PlayStation 5 ve Xbox Scarlett için korkutan haber!

PlayStation 5 ve Xbox Scarlett için korkutan haber!

PlayStation 5 2020 de gelebilir!

NPD Group analistleri yeni çıkacak olan PlayStation 5’in 2020 yılında piyasaya sunulacağını varsayım ediyor. Konuyla ilgili bir çok uzman ve analistin farklı teorileri olmasına rağmen, NPD, ürünün çıkabileceği en son tarihi 2020 olarak öngörüyor. 

Yeni oyun konsollarının 2020 – 2021 arasındaki bir dönemde çıkması bekleniyor. Bu konsolların güçleri, kapasiteleri ve yapabilecekleri hakkında demin net bilgler bulunmasa da, geçtiğimiz ay düzenlenen E3 2018’de Phil Spencer yeni konsollar için birincil duyuruyu yapmış ve Scarlett kod adıyla yeni cins Xbox’ın geliştirildiğini açıklamıştı.

Michael J. Olson ve Yung Kim‘in son raporlarına göre, bütün dünyada fiziksel oyun satışları en az zamanlarını yaşıyor. Firmalar artık masrafları artıran bedensel satışlara son verip, tamamen dijitale yönelmek istiyorlar. Amerika’nın en büyük 50 bankası aralarında kabul edilen Piper Jaffray‘in aynı isimli araştırma şirketi de, bu bağlamda Sony ve Microsoft‘un yeni konsollarında somut disk sürücü bulundurmayacağını öngörüyor. Hatta PC’de olduğunun tersine, disk sürücüsüne yardım bile sağlanmayacak.

Bu durumun yaşanması ise bilhassa ülkemizde çok ciddi sorunlara yol açabilir. Xbox One X ile beraber oyun konsolları reel 4K desteği vermeye başladılar. Bu konsol üstünde 4K bir oyun yüklediğinizde depolama alanında 100 GB ve üzeri yer kapladığını göreceksiniz. Eh, 9. cins oyunlarının da bu etrafında depolama alanı isteyeceğini düşündüğümüzde, oyun indirmek bile başlı başına çileye dönüşebilir.

Bakalım Sony ve Microsoft tarafından bu iddialara bir yanıt gelecek mi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM