Play Store’a DRM geldi

Play Store’a DRM geldi

Google, uygulamaların konfirme bir kanaldan indirildiğini kandırmak amacıyla Android APK’larına (uygulama yükleyicileri) güvenlik sermaye verileri eklemeye başladı. Bu sayede icraat doğrulandıktan bilahare uygulama kitaplığınıza eklenecek. Antrparantez Aile Kitaplığı (Family Library) marifetiyle uygulamalarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Google Play yapıt yöneticisi James Bender, bu değişikliğin uygulamaların elan degaje tıpkısı kitleye ulaşmasına apotr olacağını söylüyor. Peer-to-peer aplikasyon paylaşımı, bağan bağlantı kalitesi olan yerlerde oylumlu durumda ve DRM, kullanıcıların uygulamaları çevrimdışı kendisine doğrulayabilecekleri ve güncellemelerin, bunlara makul ayrımsız zamanda indirilebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca geliştiriciler DRM sayesinde uygulamaları üstünde henüz fazla arama sahibi olurlar. İsterlerse sermaye verileri istedikleri devir değiştirebilir, uygulamanın mevcut sürümüne yönelik desteği sona erdirebilir ve Google Play Store’bile eskimemiş bire bir giriş oluşturabilirler.

Android acı gayeli yazılımları aheste bire bir mesail yaratabilir, ancak kullanılmamış DRM, tıpkı uygulamanın verileri ile oynanmasını imkansız hale geleceği ve elan bilahare bu yazılımı vahşi ortamda bırakılamayacağı anlamına geliyor.

amma velakin, yıpranmamış DRM, kullanıcı özgürlüğü ile ilişkin ara sıra sorunları gündeme getiriyor. Gelecekteki ayrımsız Android güncellemesi, telefonların gerekli DRM olmadan uygulamaları çalıştırmasını önlerse, kullanıcılar Google Play Store’de namevcut uygulamaları sideload yöntemiyle uğratmak isteyebilir; bu dahi aheste asayiş açıklarına etmen kabil.

Geçmiş HaberPanasonic, Michelangelo’ya Hanay Verdi  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM