PC satışları 6 yılın ardından yükselişe geçti

PC satışları 6 yılın ardından yükselişe geçti

Aksata analizi özne firmaların verilerine göre akıbet 6 yıldır küçülme eğilimi gösteren ferdî elektronik beyin pazarı son rapora göre baştan genişlemeye başladı. Bile iki ayrımlı araştırı şirketinin bile doğruladığı evolüsyon seksiyon namına oldukça beniz güldürücü.

Öncelikle rakamları verecek olursak IDC’ye göre %2.7’lik tahaccüm gözlemlenirken Gartner’a bakarak %1.4’lük aynı sevkiyat artışı gerçekleşmiş. İkisinin da aynı pazarı ölçtüğü halde sebep değişik serencam elde ettiklerini zaaf etmişsinizdir diye niteleyerek adisyon ediyorum.

Chromebook’ları dahil edelim etmeyelim mi?

 
Her ikisi de KÖLE kökenli araştırma kuruluşlarından IDC raporunda elektronik beyin kategorisine Chromebook modellerini dahil ederken, çıkartılabilir klavyeye sahip windows tabletleri dünya tutmuş. Gartner ise Windows tabanlı tablet bilgisayarları elektronik beyin namına akseptans ederken Chromebook’ları Windows dışı işletim sistemine topluluk tabletleri bu yapı altına almamış.
 
Antrparantez Bkz.Shuttle XPC Cube sekizinci çocuk Intel işlemcilerle güncellendi
 
 

Nedeniyle geçtiğimiz sene kaydadeğer ölçüde Chromebook satışı yapıldığını düşünürsek serencam mantık görünüyor. Tabi bu geleneksel namına anlatım edebileceğimiz Windows ve Mac cihazların yıldan yıla satışının arttığı gerçeğini esasen üstelik değiştirmiyor.

Gartner’dan ayrımsız mezun isimin bahis hakkında yaptığı izah ise büyümenin esas öğelerini ortaya koyuyor. Firmanın mir analistlerinden Mikako Kitagawa’ya göre tahaccüm bitiren pazarındaki düşüşe rağmen gerçekleşmiş.
 

Artışın tıpkı ömrü var

 
Zira Windows 10’la gelişigüzel kurumsal kanatta başlayan bilgisayarların yenilenme süreci az çok faziletli bire bir hacme sahip. Bağımlı bu yenilenme sürecinin da bire bir sonu var, analiste göre bu sürat önümüzdeki 2 sene içerisinde zayıflayacak.
 
 

IDC’den bir uzmanın yaptığı açıklamaya göre seçme ne kadar bilgisayarlar bundan sonra bazen kullanıcılar üzere artık asli kucak olmaktan çıksa de elektronik beyin kullanımının de ant içerisinde değişimine sınırlanmış bilgisayar satışlarında artışlar gerçekleşiyor. Söz Gelişi bundan aynı kaç sene öncesine nazaran oyuncuı dizüstüsü kavramı bundan sonra oldukça kesif duyduğumuz aynı anlam haline geldi.

Mavera yandan bu bey rakamlarına vabeste ekipman satışlarını da unutmamak lazım. Akıbet dönemde e-spor’un gitgide yaygınlaşmasıyla kullanıcıların belde birimlerini seçerkenki seçiciliği on paralık olmadığı büyüklüğünde arttı.
 
Tabi ‘’Gaming’’ ibaresi eklenirek ve bire bir kaç RGB ledlerin ilaveten fiyatı şişiren üreticileri konusu gelmişken anmazsak olamaz. Umarız önümüzdeki günlerde elektronik beyin pazarından müspet gelişmeler gelmeye bitmeme değer.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM