Paralı YouTube Geliyor!

Paralı YouTube Geliyor!

Dünyanın yeryüzü pop video paylaşım platformu YouTube’un bakir gelir modeli iletişim araçları sektöründe bir nice tartışmaya bozukluk oldu.
Bu aralar araba markalarından tutun iletişim araçları kanallrına büyüklüğünde bir nice alanda mesail yaşanırken benzeri çarpış de YouTube’den geldi.

YouTube’un resmi blog sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre; YouTube, ilk kendisine Amerika Birleşik Devletleri’nde başlattığı aplikasyon ile 100.000’den çok abonesi mevcut kanalların paralı sisteme geçebilmesinin önünü açtı. Kanalı çıkarmak isteyenler, ayda 4,99 dolar ödeyerek abonelik sistemini başlatabilecekler.

YouTube, getirdiği bu yıpranmamış abonelik sisteminin adına, ‘biçim üyeliği’ adına adlandırmakta. Esasen YouTube’nin elhak halihazırda paralı sistemi kâin ancak bunun parçalanmamış YouTube markasına yedirilecek olması, bazı kullanıcılar beyninde tartışmaların çıkmasına sebebiyet verdi. Bu gelişmeye munzam namına YouTube, 10.000 abone ve üzeri kanalların ise zat reklamlarını yapmalarına olanak sağlayacak.

Sonunda kanalların özlük kayıt ve takılarını özgürce atabilecekleri bir ortam haline gelmiş olacak YouTube.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM