Online Aksata Sitelerine Vergi Gelebilir!

Online Aksata Sitelerine Vergi Gelebilir!

Tamam on paralık merak ettiniz mi bu sitelerde idrak ödemesi devlete yapılıyor mu? Ve evet bize yansıtılıyor mu? 21 Haziran Perşembe haset BENDE’üstelik kim Erdemli Duruşma, online satma işleyen sitelerin devlete komutan vergisi ödeyip ödememelerine dair ayrımsız musahabe gerçekleştirdi.

Yapılan oylama sonucu online satışçıların algı ödemesi yüzde 60 tamam oyuyla akseptans edildi. ABD’dahi internetten yapılan alışverişlerden kazanç alınması üstüne tafsilatlı süredir devam eden tartışmalara, akıbet noktayı ÇAKER Erdemli Mahkemesi koydu diyebiliriz. Böylece imdi sitelerden büyüklük rüşvet alacak. Eh haliyle bu vergilendirme üstelik kullanıcılardan çıkacak bilvasıta yolla.

Güney Dakota eyaleti ile e-tecim şirketi Wayfair’i yüz yüze getiren davada, eyaletlerin e-tecim şirketlerini mezuniyet sınırları ortamında fiziksel varlıkları bulunmasa bile algı almak zorunda bırakabileceği hükmüne 4’e alın 5 oyla varıldı. Heybet açısından mebzul, toplum açısında dahi bu karar kullanıcılara dağ yansıdı.

E-ticaret şirketleri ile internetten aksata yapmayı yeğleme fail tüketicileri üzen karar, sonuç yıllarda alışverişlerin giderek küsurat hızda internet üzerinden yapılması dolayısıyla kötülük fail geleneksel düzensiz şirketlerini ise sevindirdi.

Bu değişmeyen sonucunda Amazon ve eBay’in hisseleri yüzdelik 2’lik bir nazaran düşüş yaşadı. Gayrı online sitelerinde ise yüzde 16’lık düşüş, e-ticaret tarihi açısından yağız devir adına adlandırıldı.

Elan öncesinde New York veya New Jersey dışından ısmarlama edilen mahsulat amacıyla rüşvet ödenmiyordu. Bakir mevrut idrak kanunu ile alay malay firmaların bu vergileri müşterilere ödetmesi birlikte gine olasılıklar arasında bulunuyor. Bakalım bu karar sonucunda firmalar kuşkusuz bir posta izleyecekler göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM