Netflix’in arayüzü yenilendi!

Netflix’in arayüzü yenilendi!

Netflix’in bütün TV platformlarında yer alan uygulamasına ufak bir güncelleme geldi. Eğer bu akşam birazcık Netflix izleyip kafa kulak vermek isterseniz, hizmetin Google Play Movies & TV gibi göründüğünü ayrım edebilirsiniz. Görünüşe bakılırsa Netflix, başvuru formu kolaylığını arttırmak ve öbür platformlardan gelen kullanıcıların yabancılaşmasını durdurmak için  Google Play Movies & TV ve Amazon Fire TV’ye aynı bir arayüz güncellemesi getirdi.

Netflix’e göre değişikliğin sebebi tarama ve araştırmayı daha kolay ve çabuk ayla getirmek oldu. Daha önce arama çubuğunu göstermek için sayfanın en üzerine geri dönmeniz gerekiyordu, hem dizi ve filmleri birbirinden yarmak muhtemel değildi. Bu sorunların tümü yeni arayüzde açılmış durumda.

Netflix’in Ürün İnovasyonu Direktörü Stephen Garcia paylaştığı makalede, yapılan araştırmaya kadar kullanıcıların hangi dizi veya filmi izlemek konusunda belirsiz olduğunu lakin izlemek istedikleri içeriğin uzun mu yahut kısa mı olması istediğinden belirlenmiş olduğunu anladıklarını açıkladı. Arayüzdeki yenilikler de buna kadar gerçekleşti ve artık bir içeriğin dizi mi yahut film mi olduğu, ne uzunlukta olduğu ve kaç sezonu ve bölümü olduğu daha kolay anlaşılacak.

Önceki HaberSamsung Galaxy Tab S4’ün Özellikleri Sızdı! Sonraki HaberVodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Zirvesi Karıştı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM