Netflix incelemeleri kaldırdı

Netflix incelemeleri kaldırdı

Netflix, önce günden beri platformun çakılı elementlerinden biri olan kullanıcı yorumlarından imdi vazgeçiyor. Firmanın söylediğine göre bu kararın arkasındaki sebep de mütenakıs tasarruf adına gözüküyor. Ancak bu genişlik Netflix’in özelliği herkese açmamış olduğu gerçeğini göz uğrunda bulundurmuyor. Kullanıcı incelemeleri vakit kaybetmeden web üzerinden görülebiliyor ve firma, bu yılın başlarında da nasip puanlama sistemini kaldırmıştı. Bu yüzden de kullanıcıların daha birkaç tetkik yazıyor olmaları mucize olmayabilir.

Ayrıca Netflix imdi sadece sıra ve filmlerin dağıtımcısı rolünde da değil. Günümüzde firma, House of Cards, Stranger Things ve The Crown gibi stabil çokça ferah eleştiri düz pop serinin yapımcısı olan tıpkısı stüdyo özelliğini birlikte barındırıyor. Bağımlı ki bu dizilerin bol yorumlar alması dahi iyi tıpkı madde; örneğin 3000’den fazla incelemesi mevcut Stranger Things genel kendisine artı yorumlarla karşılaşıyor. Buna karşılık, söz gelişi Âdem Sandler’ın The Week Of’u it canlı çokça biricik küşade yoruma topluluk. 90’lı yıllardan mütezayit bozuk aynı filmin ızdırap eleştiriler alması ile üstelik mahsus milyonlarca dolar harcadığınız aynı projenin menfi tetkikat ile dolması ağız ağıza değişik iki özdek oluyor.

Antrparantez bu maslahat çabucak orijinal seriler için da meri değil. Genel Ağ trollerinin “tetkik bombardıman” olarak tanımlanan bir çabalama ile yıpranmamış seri/filmlerin değerlendirmelerini aşağı çekmece akımı bile bulunuyor ve bu üstelik Netflix üzere yoğun benzeri sorun olabiliyor. Örneğin komedyacı Amy Schumer’in Netflix özel çekimi bu tür tıpkısı saldırıya maruz kalmıştı ve The Last Jedi (Serencam Jedi) üstelik benzer özellikler gösteriyor.

Sitede bu kabil işaretlerin bulunması hemen Netflix için zehir gözükmekle kalmıyor, kontrol etmesi birlikte berenarı pres bir çabalama namına öne çıkıyor. Bu TV dizilerini blog yazıları, incelemeleri dahi yorumlar kısmı kendisine düşünürseniz, Netflix’in bu bölümü kaldırmasının çok daha süssüz olduğunu fark edebilirsiniz. Tıpkısı ayrıksı örnekte üstelik Amazon’un satın almış olduğu IMDb, geçtiğimiz sene kullanıcı tartışma sayfalarını kullanıcıların iri çoğunluğu için “bundan sonra zait, kullanıcı aynı repertuvar sunmadıkları” gerekçesiyle kapatmıştı. Netflix de analog benzeri hisse ehil kadar gözüküyor.

Ayrıca Netflix’in daha çok gerçekten bu sisteme ihtiyacı olmadığı söylenebilir. Netflix, tetkik ve nasip puanlama sistemini tıpkı DVD kiralama hizmeti olduğu zamanlardan günümüze taşımıştı ve vaktiyle bu hep mantıklıydı. Son adına DVD’lerin izleyicilere ulaşmaları beş altı ahit alabiliyordu ve şayet çığlık biricik aldıysanız, yenisini almanız de iki yahut üç periyot daha geçmesi anlamına geliyordu. Fakat eğer Netflix’in internet üzerindeki yayınında kötü aynı dizi veya film izlemeye başlarsanız, anında izlemeyi bırakıp tıpkısı eksantrik filme veya diziye intikal yapmanız benzer.

Netflix üzere ihtimal de henüz oylumlu olan molekül ise, kullanıcı incelemelerinin nazik olasılıkla izleme miktarını o büyüklüğünde da arttırmıyor olması. Hassaten ekseriyetle bu incelemelerin izlemeleri azalttığı anlayış edilebilir. Bu yüzden bile kullanıcı izlemesini azaltan tıpkı özelliğe yatırım yapmanın bile çokça mantıklı gözükmediği söylenebilir.

Bunun beraberinde Netflix’in çıktı haddinden fazla elan çok kullandığı ayrımlı aynı özelliği daha var kabil gözüküyor: izleme alışkanlıklarınızı anne düz “yüzde eşleşmesi” algoritması. Bu özellik, yabancıların yorumlarından artış kendi kişisel izlem listeniz ve rağbet veya beğenmeme seçimlerinize dayalı tıpkısı şekilde nazari olarak öz ilginize bakarak anlaşılan izleyeceğiniz sıra ve filmleri öneriyor.

2018070823235470088.jpg Netflix kullanıcı incelemelerini kapattı...

Söz Gelişi tıpkısı fars hayranıysanız, alelumum stand-up ve sitcom serileri sizin için öneriliyor. Arada beğenmediğiniz saf/filmler çıkabilse da genellikle bunlar izlemeyi seveceğiniz isimlerden oluşuyorlar. Netflix marifetiyle önerilen bu yapımları izlemeniz da Netflix’in özelliğinin işini yeterince iyi yaptığı anlamına geliyor.

Bu tuhaf kişiselleştirilmiş tıpkı harezmi yolu üstelik, aşağı bire bir asıl içtimai ağ oluşturabiliyor. Örneğin bazen yapımların arasında “5 arkadaşınız elan (yapımın adı)’nı beğeniyor” kadar notlar görebiliyorsunuz. Bu sistemin dahi tamamen yabancıların fikirlerine dair gelişigüzel tıpkı münhal puanlama sisteminden daha çekici olduğu söylenebilir.

Yabancıların izlemelerini ve puanlamalarını nikbet fail kişiler için ise genel ağ bu asıl siteler ile komple. RottenTomatoes, Metacritic ve IMDb kabil herkesi ve her türü havi umumi sitelerin yanı sıra, Variety ve AV Club gibi elan istekli siteler dahi bulunuyor. Ayrıca şayet genel ağ trollerinden korkmuyorsanız Facebook ve Twitter kabilinden içtimai medya platformlarını de kullanmanız türlü. Elhasıl, Netflix’in bu özellikten vazgeçmesinin mufassal zamandır beklendiği ve daim yerine gelişen platform amacıyla fazlalık aynı değişmeyen olduğu söylenebilir…

Geçmiş HaberGalaxy S10 Pus Sensörü Yanda Türlü Sonraki HaberTayland Kurtarma Operasyonuna Musk’tan Arkalama

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM