Musk’ın sabote davası büyüyor

Musk’ın sabote davası büyüyor

Tesla’nın çarkıt benzeri çalışanına arakçılık ve baltalama iddiaları ile ülkü açtığı hikayede ilginç tıpkı an elan yaşandı. Firma, Martin Tripp’in tıpkı arkadaşının “mekanı ateşe yüklemek” ile gözdağı ettiği iddiası ile batarya üreten Gigafactory çevresinde güvenliği arttırırken, Washington Yer, Tripp ve CEO Elon Musk arasında güzeşte e-kez görüşmesini yayımladı.

Bu e-postalarda Tripp, özlük davranışları için başkalarını suçlamayı reddederken, Tesla’yı atıklar ve düzenlilik problemine eş araçları satışa sunmakla suçluyor. Buna kıymet kendisine Musk, milyonlarca dolarlık hurdaya eş olmanın “eskimemiş tıpkısı haber olmadığını” ve Tripp’in sözünden dolaşım ve mesai arkadaşlarına düzen ihdas cihetiyle yasalı bedellerle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Bu müzakere, normalde bir CEO’dan yayımlanmasına alıştığımız görüşmelere on paralık benzemese üstelik, Elon Musk’ın bu alanda bile farklı davranıyor olmasının mucize olmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Tripp’in CNNMoney’ye söylediğine bakarak sav iddialarına karşın kovulmasının sebebi, iddiasına göre hasarlı batarya modüllerinin Model3’lere bağlanarak satılması, kısık ayrımsız şekilde depolanan hurdalar ve gerçeği yansıtmayarak abartılan Benzeri 3 sayılarını yatırımcılara ve kamuya duyurmayı planlamasıydı. Huzur’un belirttiğine bakarak Tripp, bu ayın henüz er döneminde Business Insider’bile yayımlanan Tesla’nın atık metalleri hakkındaki haberin zat belgelerine binaen yapıldığını söylüyor. Buna eşit adına firma ise bu iddiaların mübalağalı veya kusurlu olduğunu söylemekte.

Önceki HaberCezayir sınavlar amacıyla interneti kapattı!  

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
elon model musk sabotaj tesla

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM