Moda’da Giyilebilir Teknoloji Devrimi

Moda’da Giyilebilir Teknoloji Devrimi

Giyilebilir uygulayım bilimi moda ile birleşti

Intel Ar-Ge Merkezi’nde beyinli çiplerle geliştirilen tasarımlar mucit Ezra-Tuba Kisik’in Bahar/Yaz 2015 Haute Couture koleksiyonu “BEGINNING” 20 Teşrinisani Perşembe, saat 20:00’dahi Lütfi Kırdar Kurultay Merkezi’nde…

2006’dan bu yana Paris ve Milano kabil modanın başkentlerinde hazır çul ve couture koleksiyonlarını sunmakta olan Ezra -Tuba AHESTE, couture markaları “ezra+tuba Atelier”mağara Baharat/Yaz 2015 Couture koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

20 Teşrinisani Perşembe günü saat 20:00’da Lütfi Kırdar Kurultay Merkezi’nde gerçekleşecek olan defileyi 3 devir sürecek olan “Fashionist” Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı strateji edecek.

Ilkbahar/Yaz 2015 koleksiyonlarında, giyilebilir teknolojiyi gerçekleştirmek ve özlük tasarımlarına düşünce katabilmek için Intel Ar-Ge Merkezi’nde çokbilmiş çiplerle geliştirilen tasarımlar yaratan Ezra-Tuba Dokunakli, mümasil gelecekte günce hayatımızın içerisinde saha matlup “Giyilebilir Uygulayım Bilimi” ile Türkiye’bile aynı öge imza attılar.

EZRA-TUBA, INTEL VE ASUS iş birliği ile hayata geçirilen “Moda ve Uygulayım Bilimi” projesinin serencam ayağı olan “BEGINNING” koleksiyonundaki seçkin çıngı özel namına tasarlanıp, Uygulayım Bilimi ile birleştirilerek yeniden yorumlandı. Özel yapı kumaşlar ile harir ve taş işleme detaylardan oluşan koleksiyonun tasarım aşamasının arkası sıra el işlemelerinin uygulanması 6 ay sürdü. Defilede, bire bir kelebeğin kanat çırpmasıyla parçalanmamış dünyanın değişebileceği ve geleceğin teknoloji ile şekillenip modanın da bu dönüşüme fut uyguracağı vurgulandı. Koleksiyonda meydan alan bazen parçalar ise INTEL düşüncesiz çip desteği ile debi fail, beden ısısını ve çekicilik durumunu algılayan geleceğin teknolojik kıyafetleri şeklinde tasarlandı. 

Ezra-Tuba Pahal: “Hayata geçirdiğimiz “BEGINNING” koleksiyonu ile “Moda ve Teknoloji” yolculuğumuzun başlangıcı olan tasarım hikayemizi anlatıyoruz”

2015 Ilkbahar-Yaz sezonu amacıyla hazırladıkları “BEGINNING” koleksiyonu ile uygulayım bilimi des-tekli tasarımlarının sarrafiye hikayesini anlatan ünlü Türk modacılar Ezra-Tuba Korkulu, koleksiyon ile ilgilendiren adına şunları söyledi: “Çıktı dizayn süreçlerimizde ileri uygulayım bilimi kullanıyoruz. Tasarımlarımızda bize esin kaynağı olan seçme ajanda, rastgele mekânı, gelişigüzel objeyi yakalayıp takkadak çizgilerimize yansıtıyoruz ve bu bizi farklı kılıyor. Intel ve Asus ile başlattığımız teşrikimesai sonucunda “Moda ve Uygulayım Bilimi”nin hayatımızın hangi kadar içre olduğunu tıpkısı defa elan vurgulamış olduk. Tığ tasarımlarımızda teknolojiden tek ahit vazgeçemiyoruz. Defilede Asus Zenfone telefonlarla hazırlanan viral videolar ise Youtube ve monitör kanallarında yayınlanmaya hazırlanıyor. INTEL ve ASUS ile teknolojiyi hayatımızın gelişigüzel anına yerleştirdik, gelecek projelerimizle birlikte temas anımızı paylaşmak ve üretmeye sürmek istiyoruz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM