Mapushane bilgisayarına sızıp, arkadaşının tahliye tarihini erkene düz hacker tutuklandı

Mapushane bilgisayarına sızıp, arkadaşının tahliye tarihini erkene düz hacker tutuklandı

Amerika Bir Devletleri’nin Michigan eyaletinde, Hollywood filmlerine konu olacak bir fenomen yaşandı. Olayın mebde aktörü Konrads Voits, geçtiğimiz yılın Karı ve Mart ayları beyninde Michigan eyaletinin Washtenaw ilçesindeki aynı hapishanenin bilgisayar sistemine sızdı. Taze bilgisayar korsanının tek amacı, hapishanede tutuklu olan arkadaşının tahliye tarihini erkene çekmekti. Ancak planı sandığı kabil kusursuz işlemedi.
 
Antrparantez Bkz.En beyinli sayısal araştırma görevlisi galiba oldu

Hem mahkum oldu, hem mal cezasına çarptırıldı

Konrads Voits, hapishanenin sunucusuna sızdı ve mahkum dosyalarına ulaşarak, ismi açıklanmayan arkadaşının tahliye gününü erken bire bir tarihe çekti. Görünüşe bakarak traksiyon kusursuz işlemişti, ta ki hapishanenin bilgi işlem elemanları ters revan birşeylerin olduğunu farkedinceye kadar. Yetkililer bütün loglarından sunucuya sızıldığını ve türlü kayıtların değiştirildiğini mahbes yönetimine tabir ettiler.
Arkadaşını hapishaneden çevirmek talip 27 yaşındaki Konrads Voits, güdük müddet süresince tespit edilerek hakkında soruşturma başlatıldı. Geçtiğimiz Perşembe günü karara bağlanan duruşmada Voits, başta arkadaşının boşaltma tarihini değiştirmesi başlamak için, 1.600’den aşkın kaymakamlık çalışanının kullanıcı adı, şifre, e-yol ve ferdî bilgilerini kaldırmak suçundan 7 yıl 3 ay (87 kamer) mapushane cezası ve 235.488 dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM