Londra’da hava takibi

Londra’da hava takibi

Londra valisi Sadiq Khan, başkentteki çekicilik kirliliğini azaltmayı ve albeni kalitesini arttırmayı namına fariza edinmiş durumda. Bu görevin önemli bir kısmını da toplanacak veriler oluşturuyor ve eskimemiş benzeri projenin parçası kendisine iki Google Street View arabası önümüzdeki kamer boyunca faal albeni kalitesi takipçileri kendisine görev alacaklar. Araçlar, kirlilik seviyelerini ölçecek algılayıcılar ile donatıldılar ve hava sıcaklığı, gönen ve tazyik kadar değerleri Londra yollarında gezerken 30 metrede tıpkısı ölçecekler. Elan sonra bu veriler şehirde düz alan sabit 100 algılayıcıyı yetiştirmek üzere kullanılacak. Londra, kısa zamanlı izlem projelerine ecnebi değil ve ara sıra bozuk dedektör ağlarına ehil. Fakat bu yeni mesai ağız ağıza değişik tıpkı ölçekte ve başkentin hava kalitesini az daha köken zamanlı aynı şekilde ölçebilecek.

Google Street View arabaları bu fariza için oldukça uygunlar ve gezen doğaları evvelce da analog çalışmalar amacıyla kullanılmışlardı. 2015 yılında dedektör ile donatılmış arabalar Kaliforniya’bile çekicilik bileşimlerini kontrol etmek üzere kullanılmışlardı. Geçtiğimiz sene üstelik Google, Oakland bölgesindeki ve henüz serbest olan sair eyaletlerde topladığı verileri yayımladı. Google Earth Outreach, bu yeni Londra görevinde düzlük düzlük King’s College London, University of Cambridge, National Physical Laboratory ve Environmental Defense Fund ekiplerine katılıyor.

Sadiq Khan, öz döneminde Londra’nın albeni kalitesini iyileştirme üstüne az çok kararlı ve başkent genelinde yapılan çok sayıdaki bayağı mübayenet dahi bu yönde artma gösteriyor. Örneğin güdük süre önce yapılan tıpkı açıklamada, 70 küsur rate-çıkarma otobüsün önümüzdeki yaza kadar kullanıma geçeceği ve Londra’nın, belli benzeri değerin üzerinde emisyona ehil olan araçların elde etmek üzere günlük ayrımsız değer ödemeleri gerektiği bağan emisyonlu alanının genişletileceği açıklanmıştı. Fakat var olan hep yeşil çabaya rağmen, bu ilerlemenin kaydedilmesi birlikte iri bire bir ehemmiyet taşıyor. Bu noktada bile müteharrik albeni takip araçlarının görevleri başlıyor.

İLGİLİ SELEN Google’dan müthiş yenilikler Esbak HaberGoogle’ın Inbox’u Imdi iPhone X’i Destekliyor!  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM