Liseli girişimcilere turkcell’den ödül

Liseli girişimcilere turkcell’den ödül

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nın liseli girişimciler için oluşturduğu Genç Arıkovanı’nda en başarılı projeler belirlendi. 19 Mayıs Atatürk’ü Kutlama, Gençlik ve Spor Bayramı dahilinde hayata geçirilen platformda, gençlerin çağın ihtiyaçlarına karşın yarattığı projeler fonlamaya açıldı. genc.arikovani.com adresi üstünde azami takviye toplayan ilk üç girişimci, yine Arıkovanı girişimcisinin ürünü olan üç boyutlu printer Alya 3D Printer’ın sahibi oldu. Tüm proje gruplarına ise tekrar Arıkovanı’nda başarıyla fonlanan öteki bir proje olan Ape Drone hediye edildi.

En fazla desteği kanserle mücadele topladı

Genç Arıkovanı’nda kanserle mücadeleye karşın xCancer en fazla ilgi toplayan proje oldu. Ilginç fikirleri gerçeğe dönüştürecek takım bulgu uygulaması Ideasity ve Alzheimer hastalarının hayatını kolaylaştıracak AlzhEv de platformda en çok yardım bölge projeler oldu. Nanobot olarak kanserli hücrelerle savaştığınız sanal hakikat oyunu olan XCancer, 58.575 ArıCoin toplayarak birinci oldu. Teşebbüs ekiplerinde yer olmak isteyen genç beyinleri buluşturan IdeaSity 52.775 ArıCoin ile ikinci olurken, Alzheimer dostu ev projesi AlzhEv ise 33.750 ArıCoin ile üçüncü oldu. Kampanya sürecinde 12 projenin sahibi 28 genç yarıştı. Tüm projelere toplamda 6120 destek verildi ve 247 bin ArıCoin toplandı.

Kaan Terzioğlu: “Türkiye’de mükemmel fikirler, harikulade beyinler var”

Genç Arıkovanı Ödül Töreni’nde konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Arıkovanı, 2016’dan bu yana girişimcileri ve onların reformcu teknolojik projelerini destekçilerle buluşturuyor. Arıkovanı aracılığıyla girişimciler, geliştirdikleri teknoloji projelerini hayata geçmek için gereksinim duydukları kaynağa toplum desteğiyle ulaşıyor. Genç Arıkovanı kampanyası ile lise öğrencilerinin parlak projelerini, girişimcilerle bir araya getirip etkileşimlerini sağlamayı hedefledik. Gençlerin aydınlık fikirlerini uygulamaya geçirebilmeleri için onlara araçlar vermeye çalıştık. Arıkovanı bu anlamda benim beklentilerimin fazla üstünde bir vazife yaptı ve sonuç aldı. Şunu gördük oysa, Türkiye’de müthiş düşünceler, mükemmel beyinler ve muhteşem zihinler var. Ve onlara içten ortamları yaratabilirsek, onların dünya standartlarında başarı öyküleri yazmamaları için, en minik bir sebep değil. Eminim ki geleceğin çözümlerini yaratma yolculuğunun başında olan Genç Arıkovanı’ndaki inanılmaz girişimlerden de, dünya standartlarında başarılı hikayesi yazanlar olacaktır,” dedi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM