İşte Engelberger Ödülü’nün kazananı

İşte Engelberger Ödülü’nün kazananı

Amerikan Robotik Endüstrileri Derneği (RIA) göre düzenlenen, robot teknolojisinin Nobel’i farzedilen 2018 Engelberger Ödül Töreni’nde Universal Robots kurucu ortağı ve CTO’su Esben Østergaard, onur ödülünün sahibi oldu. En manâlı teknoloji atılımlarından birini temsil eden Universal Robots’un iş birliğine dayalı robot kollarının geliştirilmesine öncülük eden Østergaard, ödülünü Almanya Münih’teki Hofbräuhaus’da, Automatica Fuarı bünyesinde gerçekleşen Milletlerarası Robot Sempozyumu’nda aldı.

Ödüle ve çalışmalarına ilişkin açıklamalarda yer alan Østergaard, “Endüstriyel üretimde robotizmle devrim yapan, hayranı olduğum Joseph Engelberger’in adını içeren bu ödülü almaktan gurur duyuyorum. Engelberger’in, bir robotun, fabrikanın her aşamasında kullanılabileceğine ilişkin vizyonu Universal Robots olarak bizimle epeyce örtüşüyor. Robot teknolojisinde bir devrime öncülük ettiğimiz iş birliğine dayalı robot konseptimizin en temel özelliği emniyet konusunda sunduğumuz çözüm ve insan-cihaz etkileşimine olanak tanıyor olmamız,” dedi.

Østergaard, sözlerine şöyle devam etti: “Risk analizleri sonucu koruyucu çit ihtiyacı olmaması, robotun bir birey ile çarpışması durumunda otomatik olarak çalışmayı durdurması gibi güvenlik çözümleri sağlıyoruz. bununla birlikte, Cobot’larımızla yorucu, tekrarlayan ve hatta güvenli olmayan görevleri üstlenerek, insanlara daha karışık projelerde yaratıcılıklarını kullanma fırsatı veriyoruz. Bu Nedenle, insan- makine etkileşimini temsilci, 2017’de en reformcu şirket seçilen Universal Robots olarak Endüstri 5.0’ın da öncülüğünü üstleniyoruz.”

Önceki HaberHuawei’den Orta Seviye Nova 3 ve Nova 3i Sonraki HaberTimeline’ı Chrome’a ve Firefox’a getirin!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM