iPhone SE 2 nasıl olacak? İşte bütün bilinenler (VİDEO)

iPhone SE 2 nasıl olacak? İşte bütün bilinenler (VİDEO)

Şirketin daha küçük ekranlı bir zeki telefon uygulamak isteyenlere özel olarak üreteceği ve sevilen iPhone 5 kasa tasarımını revizyonlu bir şekilde bizlere sunacak yeni iPhone SE, hem tasarım ayrıca de donanım tarafında manâlı değişimleri (bir önceki versiyona tarafından) bizlere sunacak. Standart iPhone modellerinin donanım ve performansını daha ufak bir kasa içine sığdıran iPhone Special Edition, bu kere son zamanların en fazla konuşulan telefonu iPhone X esintileri yaşatacak. 6 aydır kesintisiz sızdırılan bu bilgileri sizler için bir araya getirdik, iyi seyirler!

iPhone SE 2 tasarımı

daima olduğu gibi iPhone SE 2 tasarımı ve diğer detayları hakkında en net bilgileri kılıf üreticilerinden yapılan sızıntılarla öğreniyoruz. Apple doğal olarak telefonların piyasaya çıkmasından aylar öncesinde firmalara yeni tasarımları ve detayları yolluyor. Bu Nedenle cihazlar piyasaya çıktığında kılıflar da raflarda hazır oluyor.

Telefon hakkında bilgiler dışarı bu şekilde yayıldıkça da özellikler sızdırılmaya devam ediyor.

Yeni SE versiyonunda adete mini bir iPhone X modelinin bizi karşılayacağını net bir şekilde görüyoruz. Daha önceki SE modeli gibi, iPhone 5 kasasının 4 inçlik boyutlarına vefalı kalınan iPhone SE 2’de, iPhone X’te bulunan çentikli ekran ile beraber ekran kasa oranı artırılacak ve ekran daha büyütülecek.

Çentikli bir ekrana sahip olması planlanan iPhone SE 2 modeli, ince bir çerçeveye sahip olacak ve iPhone 5 kasasıyla eşit bir kasanın içerisinde yer alacak. iPhone 5 serisi, gerçekten tutulan bir telefon modeliydi. Apple temelde bu tutulan modeli, her tarafta gündeme getirmek isteyecektir, ancak günümüz teknoloji trendleri arasında eski model bir iPhone 5 kasası tutunamayacaktır. bu nedenle çerçevesiz bir iPhone SE 2 gelecek!

Yayınlanan yeni fotoğraflar, kablosuz çok miktar için telefonun arkasının sırça olacağını ve kulaklık için Apple’ın bundan böyle kullanmadığı 3,5 mm’lik jak girişi kullanacağını gösteriyor.

iPhone SE 2 tasarımı teçhizat özellikleri

Yeni iPhone SE modelinin iPhone 7 serisinde bulunan A10 Fusion işlemcisinden gücünü alma ihtimali oldukça yüksek. Bu sayede mevcut cihazdaki A9 işlemci ile kıyaslandığında yüzde 40 daha fazla hız elde edilecek.

HEIF görüş biçimi desteği ve HEVC video sıkıştırma standardına da yardım sunulacak. Kısacası, tasarımdan çok ekipman güncellemelerine odaklanıldığını söyleyebiliriz.

Bellek tarafındaysa Apple bizlere iki farkı seçenek sunacak. Bu defa bellek miktarı 2 GB olacak. Keza telefonu satın alacaklara 32 GB ve 128 GB almak üzere iki bambaşka depolama seçeneği sunulacak.

pic.twitter.com/1223C0s70N

— Evan Blass (@evleaks) 11 Mayıs 2018

Kamera tarafındaysa mevcut olan 5 MP’lik FaceTime kamera, 7 MP’lik Retina Flaş destekli bir kamera ile değiştiriliyor. Belli Başlı kamera tarafındaysa bizleri koskocoman yenilikler beklemiyor. Yeniden 12 MP dedektör kullanıcakken, bu kere f/2.2 yerine f/1.8 diyafram açıklığı kullanılacak.

Batarya tarafındaysa ekranın değişmesine içten orantılı olarak bir tedarik yükseltme bekleniyor. 1640 mAh yerine muhtemelen 1700 mAh‘lık bir batarya bizleri karşılayacak.

iPhone SE 2 ne süre duyurulacak sorusu ise iki şekilde cevaplanıyor. Ama bizce WWDC 2018 bu konuda fazla daha ön plana çıkıyor. Bunun en büyük sebebiyse, Eylül etkinliğinde 3 bambaşka model duyurulacağının çoktan biliniyor olması. Eylül modelleri hakkında sızan bilgiler çoğunlukla iPhone X’in yeni modeli, olası iPhone 9 ve ucuz iPhone üstünde yoğunlaşıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM