Intel NUC inceleme

Intel NUC inceleme

Intel’in küçük kasa yapısı ile uyarı çeken NUC ufak PC modeli, NUC7i3BNHX1 mahsul koduna sahip. Bu model, Intel’in geliştirdiği Optane bellek kitiyle çeşitlilik yaratıyor. Intel’in 7. cins Kaby Lake mimarisine sahip olan Core i3-7100U işlemcisinden gücünü bölge bilgisayar 14 nm üretim sürecinde tasarlandı. 2 çekirdek 4 thread yapıda olan işlemci, 2.4 GHz frekans hızı sunuyor.

Intel NUC inceleme

Intel’in Optane bellekleri ile güçlendirilen Intel NUC mini PC incelemesi ile karşınızdayız. Antre seviyesi oyun, medya oynatıcı ve iş bilgisayarı olarak kullanabileceğiniz bu modeli sizler için yorumladık.

8 GB RAM kapasitesi ile gelen bilgisayarda, 1 TB kapasiteli HDD yer alıyor. Bu bilgisayarı öbür kılan şey ise, sistemin ve sık kullandığınız yazılımların başlangıç sürelerini hızlandıran Optane belleği. 16 GB kapasiteli Optane belleği, PCI-e portu üzerinden çalıştığı için, okuma-yazma hızlarını çok önemli hızlara yükseltebiliyor.

Optane bellekler ile güçlendirilen NUC pc modeli ile yaptığımız testlerde, Windows başlangıç süresini, oyun ve bir takım yazılımların açılış sürelerini karşılaştırdık. Aradaki fark ciddi anlamda işaret.

Intel Optane ile bilgisayarınız uçacak!

Intel, Optane adını verdiği yeni tür depolama ve bellek çözümünü tanıttı. Intel Optane teknolojisi ile bilgisayarlarınız tam anlamıyla uçuşa geçecek! Peki, Optane şoför ve bellekleri ne işe yarıyor? https://youtu.be/deWASifXhes Intel Optane teknolojisi tanıtıldı Intel Optane, teknoloji dünyasında çağ açan bir teknoloji. Hiper süratli bir hafıza modülü olan Optane bellekleri, DRAM ve depolama arasında bir …

Intel Optane nedir?

Intel Optane, SSD olarak ödev yapıyor oysa Intel Memory Drive sayesinde sisteme DRAM olarak da gösterilebiliyor. 16 GB ve 32 GB kapasitelere sahip olan modülleri, 250 TL (16 GB) ve 370 TL (32 GB) fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Bu bedellere bakıldığında, sisteme dahil edeceğiniz bir DDR4 RAM fiyatından ya da bir SSD fiyatından fazla daha uygun olacağı ortada.

Katıldığımız lansmanda da Optane hafıza ile desteklenen mekanik diskli bir bilgisayarın, SSD yüklü tamamen benzer özelliklere sahip olan bir bilgisayardan daha seri çalıştığını gözlemledik.

Intel’in 8. tür ve 7. nesil işlemcileri ile uyumlu olan Optane teknolojisi, M.2 portuna sahip anakartlarla çalışıyor. Eğer M.2 portuna sahip bir anakartınız yahut, PCI Express slotunda da bir adaptör yardımı ile kullanabilirsiniz!

Intel NUC teknik özellikleri

İşlemci Intel Core i7-7100U
RAM 8 GB DDR4
Depolama 1 TB + 16 GB Intel Optane
İşletim sistemi Windows 10
TDP 15W
Giriş-çıkış HDMI, Ethernet, USB Type-C, USB 3.1, MicroSD
Temas 802.11ac, Bluetooth

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM