Intel Core i7-9700K’da sanal izlek desteği bulunmayabilir

Intel Core i7-9700K’da sanal izlek desteği bulunmayabilir

 

Benzeri geçirgen devi Intel’in AMD’nin Ryzen hamlesine karşılık olarak beklenen Coffee Lake-S platformunun satışa sunulmasına az bir zaman kala yeni modeller detaylanmaya devam ediyor. Bir benchmark testinde ortaya çıkan yonga akıllarda belirsizlik uyandırdı.

8 çekirdek 16 izlek yalnızca Core i9-9900K’da olacak

 

İşlemcilerin az önce erken safhalardaki durumunun değerlendirilmesinde mühendisler tarafından çoğu kez başvurulan SiSoft Sandra testinde ortaya meydana çıkan Coffee Lake-S yongası Core i9-9700K’nın detaylarına göre işyeri 8 çekirdek seviyesinde sanal izleği sadece tepecik model Core i9-9900K’ya özel tutabilir.

 
 

bir de modelin 8 çekirdekte toplamda 2 MB’a ulaşan L2 önbelleğe ve 12 MB’lik paylaşılabilir L3 tampon belleğe sahip olduğu görülürken yonganın 3.6 GHz’de devir yaptığı görülmekte. 157.24 GOPs seviyesinde skor elde eden yonganın nihai halinin bundan daha performanslı olacağını unutmamak gerek.

Ayrıca Bkz.Intel’in Amber Lake işlemcileri detaylandı

Core i5 görünümlü Core i7 işlemcisi mi geliyor?

 

Doğrusu en acayip durum ise Core i9-9700K’da sanal izlek desteği olmaması ile birlikte Core i5 modellerinde 6 çekirdeğe sanal izleğin eşlik etmesi ihtimalinin kuvvetlenmesi olarak görünüyor. Zira eğer Intel Coffee Lake-S bünyesindeki i5 işlemcilerini 6/12 şeklinde piyasaya sürerse, önbellek-frekans değişikliklerini hariç tutarsak i5 ön adlandırmalı bir i7 işlemci geliyor demektir. Son olarak demin teknik teferruat katiyet kazanmış yok bunu belirtelim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM