Hyperx Pulsefire Fps Pro RGB İncelemesi

Hyperx Pulsefire Fps Pro RGB İncelemesi

Oyuncu ekipmanları denince akla gelen en kayda değer markalardan biri olma yolunda büyük bir hızla ilerleyen HyperX, bu yolda muhakkak adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda çıkardığı oyuncu farelerinden biri olan HyperX Pulsefire FPS RGB’ye gelin şöyle bir yakından bakalım.

 

HyperX Pulsefire FPS RGB’in tasarım açısından fazla gösterişli bir yanı değil. Kaydırmalı tekerliği, DPI düğmesi ve RGB’nin genel anlamda öne çıkardığı renkli HyperX logosu mevcut. Bunların dışarıya sol tarafında iki adet ekstra düğme yer almakta. Pulsefire tasarım anlamında azıcık değinmemiz gerekirse, farenin ayrıca sağ keza de sol tarafında lastik bir şerit yer almakta. Bu şerit baştan sona fareyi elinizde oldukça bakımlı bir şekilde kavrayabiliyorsunuz.  Pulsefire FPS, RGB tasarım anlamında epeyce sade bir şekilde karşımıza çıkmasına rağmen, ele sıcacık oturuşu ve yan çift lastik şerit sayesinde hem yumuşak bir yüzey, ayrıca sağlam bir tutuş bizlere sunuyor. HyperX Pulsefire FPS RGB’in en sevdiğim kısımlarından biri epeyce hafif olması. 95 Gram ağırlığındaki bu fare en yakın rakibi olan Logitech G300s’dan 15 gram daha ağır, lakin bu ağırlığı elinizde muhakkak hissetmiyorsunuz.

Hyperx Pulsefire Fps Pro RGB İncelemesi

Performans anlamında epeyce başarılı bir meslek oraya koyan HyperX Pulsefire FPS RGB, ayrıca beş farklı hassasiyet ayarı sunuyor. Bunlar sırasıyla 800, 2450, 3200, 10450 ve 16000 DPI seviyesinde çalışmakta. Bu 4 öbür DPI aralarında geçişi yapmak için, yapmanız gereken tek şey farenin üzerinde bulunan DPI tuşuna hücum etmek. Bu Vesile Ile istediğiniz DPI da kullanabilirsiniz. Özellikle oyunlarda ciddi anlamda oldukça ayrım yaratmakta. HyperX Pulsefire FPS RGB’yi günümüzün en popüler oyunlarından PUBG ve Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege ile test ettim. Diğer oyuncu farelerine oranla Pulsefire FPS beklediğimden daha iyi bir performans verdiğini belirtelim.

Pulsefire FPS’nin eski programlarını göz önüne alırsak en manâlı kısmı şüphesiz RGB’nin eklenmiş olması. HyperX’in kendi sitesinden HyperX NGenuity programını indirerek kendinize ait özelleştirmeler yapabilirsiniz. Özel bir profil açarak istediğinizi rengi belirleyebilir, farenin üzende yer alan ekstra tuşlara özel atamalar yapabilir ve son olarak DPI kendi isteğinize kadar düzenleyebilirsiniz.

Hyperx Pulsefire Fps Pro RGB İncelemesi
Son olarak fare ile beraber kullandığımız HyperX Fury S Pro Mousepad’e de bahsetmek istiyorum. Benim ilk dikkatimi çeken koşul kesikle nitelikli bir kumaşı kullanıyor olması. Hem oldukça gizli ve daha alçak tabanındaki lastik doğru ise basit kolay yerinden kaymıyor. Şunun altını elbette çizmeme lüzum, Pulsefire FPS RGB ve Fury S Pro Mousepad’in olağanüstü bir ikili. Online oyunlarda Fare’nin yanında Mousepad’in etkisini de kuşkusuz hissediyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM